Elektrody otulone do żeliwa i metali

Elektrody otulone do żeliwa i metali

Elektrody otulone do żeliwa i metali wykorzystywane są przede wszystkim do ręcznych prac spawarskich. Składają się one z pręta wykonanego z drutu o średnicy wynoszącej 1-6 mm i specjalnej warstwy- otuliny, której zadaniem jest zapewnienie efektywności procesu spawania oraz trwałości wykonanego połączenia.

Elektrody otulone do żeliwa i metali dostępne są w wielu rodzajach. Różnią się od siebie nie tylko pod względem średnicy rdzenia ale także grubością i składem chemicznym otuliny. Dzięki temu elektrody otulone do żeliwa i metali mogą być stosowane do łączenia ze sobą przeróżnych metali i ich stopów w zróżnicowanych warunkach środowiskowych.

Elektrody otulone do żeliwa i metali wyróżniają się tym, że dzięki ich zastosowaniu można spawać niemal we wszystkich kierunkach, co zapewnia nie tylko wysoką jakość i wytrzymałość spojenia, ale także wygodę pracy. Należy pamiętać o tym, że elektrody otulone należy przechowywać w odpowiednich pojemnikach, aby zachowały one wszystkie swoje właściwości oraz nie uszkodzić ich delikatnej i wrażliwej na działanie czynników zewnętrznych struktury.

Wszechstronność i łatwość zastosowania sprawia, że spawanie za pomocą elektrod otulonych do żeliwa i metali jest jedną z najbardziej uznanych metod spawania, która od lat z powodzeniem jest wykorzystywana w wielu państwach na całym świecie, przede wszystkim w przemyśle i budownictwie. Wytworzony podczas spawania prąd elektryczny sprawia, że elektrody topią się a następnie krzepną, dzięki czemu nie tylko spajają ze sobą metale ale także chronią je przed utlenieniem i zabrudzeniem. Powstałe spoiwo w zależności od rodzaju użytej elektrody otulonej do żeliwa i metali może mieć różne cechy takie jak plastyczność, twardość czy właściwości mechaniczne.

Elektrody otulone do żeliwa i metali oznaczone są różnymi literami w zależności od rodzaju związków chemicznych użytych do wykonania warstwy otulinowej. Jej grubość na rdzeniu jest zróżnicowana. W niektórych przypadkach jej zadaniem jest uszlachetnienie metalu.

Rozwiń opis
Zwiń opis