Filters
Filtruj

Typ czujnika

Typ czujnika

Kształt magnesu

Kształt magnesu

Średnica magnesu

Średnica magnesu

Długość magnesu

Długość magnesu

Właściwości magnesów

Właściwości magnesów

Szerokość magnesu

Szerokość magnesu

Wysokość magnesu

Wysokość magnesu

Czas realizacji

Czas realizacji

Producent

Producent

Cena

Cena

Magnesy

Magnesy

Magnesy stosowane są powszechnie w branży mechanicznej, a w automatyce przemysłowej mogą posłużyć np. do precyzyjnego wysterowania odbiorników pola magnetycznego ( np. czujniki hallotronowe). Magnesy znajdujące sie  w ofercie sklepu EBMiA.pl posiadają zróżnicowane kształty (walcowe, płytkowe, pierścieniowe, z uchwytami) oraz zróżnicowane masy i mogą służyć do przeróżnych zastosowań.

Magnesy stosowane są m.in. do montażu, regulowania przepływu substancji, w systemach kontroli dostępu, jako element kompasów, sprzęgieł magnetycznych, biżuterii, zabawek, mieszadeł magnetycznych czy filtrów oleju oraz w celu przesuwania, ciągnięcia lub podnoszenia przedmiotów. Magnesy są także elementem zaawansowanych urządzeń elektrycznych, jak i elektronicznych, takich jak mierniki, prądnice czy silniki elektryczne.

Magnesy oraz urządzenia oparte o ich wykorzystanie mogą być stosowane w licznych projektach elektronicznych, jak również podczas majsterkowania czy w wielu innych sytuacjach, np. podczas montażu naściennego, tworzenia dekoracji, chwytania metalowych elementów lub też budowy złożonych konstrukcji, takich jak głośnik czy silnik elektryczny. Przed wyborem magnesu, jak i urządzenia opartego o jego zastosowanie warto zwrócić uwagę zarówno na parametry techniczne, takie jak zasilanie czy wytrzymałość, jak i na przystosowanie do warunkach, jakie panują w miejscu, gdzie magnes ma zostać zastosowany. Gdy na przykład w pomieszczeniu jest wysoki poziom wilgotności, najlepszą opcją będą produkty odporne na rdzę, czyli magnesy ferrytowe.

Zastosowania magnesów

Stosując elementy magnetyczne można zmniejszyć zużycie części mechanicznych. Dzięki nim podnośniki, zamki czy też inne urządzenia, które działają dzięki magnesom, będą miały znacznie lepszą trwałość niż ich magnetyczne odpowiedniki. Na przykład magnesy neodymowe nie tracą posiadanych właściwości przez setki lat, zaś zamki oraz zawory elektromagnetyczne działania bezpośredniego wyróżniają się krótszym czasem otwarcia oraz zamknięcia niż jakiekolwiek zamki i zawory mechaniczne.

Magnesy tradycyjne czy elektromagnesy – które są lepsze?

Magnesy tradycyjne to idealny wybór do montażu, mocowania przedmiotów, a także w urządzeniach, w których konieczne jest zagwarantowanie nieprzerwanego działania magnesu (filtry magnetyczne oraz głośniki magnetoelektryczne). Z kolei elektromagnesy, wykazujące działanie magnetyczne w momencie podłączenia odpowiedniego napięcia, najlepiej pracują z systemami, w których magnes ma pracować wyłącznie w konkretnych momentach. Za przykład mogą posłużyć tu dźwigi, podnośniki, zamki elektryczne, prądnice oraz elektrozawory.


 

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.