• Nowy
Chwytak  Pneumatyczny XHZ2-25D

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Chwytak Pneumatyczny XHZ2-25D

Indeks: IW-XHZ2-25D
Kategoria: Chwytaki pneumatyczne
EAN: 0089926101848
Waga: 0.3 kg
3 Przedmioty
Producent: XCPC

Wysyłamy z magazynu w 24h

Dostawa od 11,50 zł i
Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
261,36 zł
Cena Brutto / szt.

212,49 zł bez VAT

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Chwytak Pneumatyczny XHZ2-25D

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon

Chwytak pneumatyczny XHZ2-25D o średnicy tłoka 25mm, to urządzenie, które wykorzystuje sprężone powietrze do zautomatyzowanego chwytania i utrzymywania różnych przedmiotów. Ten pneumatyczny chwytak równoległy działa na zasadzie sterowania ciśnieniem powietrza, elementy chwytające ( palce , szczęki ), poruszają się równolegle do siebie podczas otwierania lub zamykania chwytaka. Oznacza to , że obie części chwytaka poruszają się w tej samej płaszczyźnie z maksymalną liczbą 180 cykli na minutę . Ten rodzaj narzędzia znajduje szerokie zastosowanie w automatyzacji procesów produkcyjnych, zwłaszcza w procesach montażu, pakowania i obsługi materiałów. Dzięki prostej konstrukcji ,prostotę obsługi oraz szybkość reakcji chwytaki pneumatyczne przyczyniają się do zwiększenia efektywności i precyzji pracy w przemyśle.

  

Cechy chwytaka pneumatycznego XHZ2-25D :

  • Chwytak równoległy dwustronnego działania (otwarty – zamknięty )

  • Średnica tłoka 25mm

  • Ciśnienie robocze w zakresie od 1 do 7 barów

  • Maksymalna liczba cykli w ciągu minuty – 180 cykli/min

  • Siła trzymania : chwytanie zewnętrzne 65 N, chwytanie wewnętrzne 104 N

  • Skok szczęk - 14mm ( zamknięcie 19.3 mm – otwarcie 33.3 mm )

  • Typ przyłączy M5 

Oto kilka przykładów zastosowań chwytaków pneumatycznych:

Montaż linii produkcyjnych: Chwytaki pneumatyczne są często używane do przenoszenia i manipulacji komponentami podczas montażu na liniach produkcyjnych, zwłaszcza w branżach motoryzacyjnej, elektronicznej i montażu precyzyjnego.

Pakowanie i paletyzacja: W branży logistycznej chwytaki pneumatyczne są stosowane do pakowania produktów na taśmach produkcyjnych oraz do układania produktów na paletach.

Przetwarzanie żywności: W przemyśle spożywczym chwytaki pneumatyczne są używane do przenoszenia i pakowania żywności, w tym sortowania, układania i pakowania.

Obsługa maszyn: Chwytaki pneumatyczne mogą być wykorzystywane do obsługi maszyn, w tym do wkładania i wyjmowania przedmiotów z obrabiarek CNC, robotów przemysłowych itp.

Montaż i obsługa urządzeń: W zakładach produkcyjnych chwytaki pneumatyczne mogą być wykorzystywane do obsługi i montażu urządzeń, np. do przenoszenia elementów elektronicznych, montażu obudów, wkręcania śrub, itp.

Automatyzacja procesów: Chwytaki pneumatyczne są szeroko stosowane w automatyzacji procesów produkcyjnych, gdzie muszą być wykonywane precyzyjne i powtarzalne operacje chwytania, przenoszenia i pozycjonowania elementów.

Specyfikacja
Parametry
Rysunek techniczny
Dane techniczne
Przyłącze
M5
Ciśnienie robocze
1 - 7 bar
Zakres temperatur
-10 - +60°C
Ciśnienie max
7 bar

Catalog_Air_Gripper_XCPC.pdf
Pobierz