Olej do obróbki skrawaniem Emulgol ES 12 5L

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Olej do obróbki skrawaniem Emulgol ES 12 5L

Indeks: CH-1157
Kategoria: Chłodziwo
EAN: 0089925974177
Waga: 5 kg
11 Przedmioty

Wysyłamy z magazynu w 24h

Dostawa od 11,50 zł i Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
101,03 zł
Cena Brutto / szt.

82,14 zł bez VAT

20,21 zł / 1ltr

ZAMÓW OBRÓBKĘ
Zapytaj o produkt

Zapytaj o Olej do obróbki skrawaniem Emulgol ES 12 5L

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon

Olej do obróbki metali skrawaniem jest produkowany w oparciu o wysoko rafinowany olej mineralny, emulgatory jonowe i niejonowe, inhibitory korozji i inne substancje uszlachetniające. Olej Emulgol nie zawiera: azotynów, chloru, metali ciężkich i fenoli.

ES12 jest koncentratem oleju obróbkowego, przeznaczonego do sporządzania emulsji do obróbki metali skrawaniem oraz do obróbki plastycznej. Nie powoduje powstawania nitrozoamin. Wykonany jest na bazie wysoko rafinowanych olejów mineralnych. Nie zawiera związków chloru, amin drugorzędowych, związków boru ani azotynu sodu.

Zastosowanie

Olej w postaci wodnej emulsji chłodząco-smarującej stosowany jest przy obróbce skrawaniem stali, żeliwa i metali nieżelaznych oraz ich stopów. Zalecane stężenia robocze emulsji opartej na Emulgolu ES12(sporządzonej na wodzie o twardości ogólnej do 15°N ) w zależności od rodzaju obróbki i obrabianego materiału: - szlifowanie  3÷5%, - toczenie, frezowanie, wiercenie, rozwiercanie  5÷10%, - gwintowanie - 10÷15%.

ES12 jest koncentratem cieczy chłodząco-smarujących przeznaczonych do szeregu procesów obróbki (walcowania blach, ciągnienia, innych procesów obróbki plastycznej oraz obróbki skrawaniem) oraz szerokiego zakresu metali (żeliwa, stali w tym stali trudno skrawalnych, a także metali kolorowych). Stężenie dla danego zastosowania dobiera się drogą prób. Zasadniczo nie rekomenduje się stężenia poniżej 3.5%. Z reguły stosowane jest stężenie 4÷5% do większości rodzajów obróbki. Podwyższenie stężenia emulsji podwyższa gładkość obrabianej powierzchni i skuteczność ochrony przed korozją oraz może spowodować obniżenie tarcia w obróbce plastycznej i zwiększenie trwałości narzędzi obróbczych. W procesie tłoczenia stosowane są emulsje o stężeniu od 2% (stężenie 2% jest wystarczające dla tłocznia np. blachodachówki). Emulsje sporządza się przez wlanie koncentratu cienkim strumieniem do chłodnej lub letniej wody o twardości ogólnej do 20°n przy ciągłym mieszaniu (z reguły wystarczy wlać koncentrat cienkim strumieniem w trakcie cyrkulacji wody w maszynie; najlepiej na wlot pompy cyrkulacyjnej). Nie należy tworzyć stężonych roztworów koncentratu – o stężeniu ponad 20%. Możliwe jest sporządzanie emulsji za pomocą inżektorów.

Właściwości

Emulsje na bazie ES12 są stabilne, nie wytrącają osadów ani fazy zgęstniałej, nawet po długim okresie stosowania. W wielu przypadkach (jeżeli utrzymywane jest stabilne stężenie emulsji oraz jeżeli układ cyrkulacyjny wyposażony jest w filtry wykluczające gromadzenie się zanieczyszczeń w emulsji) możliwy jest ponad roczny okres stosowania bez wymiany.

ES12 jest koncentratem oleju obróbkowego, przeznaczonego do sporządzania emulsji do walcowania, innych procesów obróbki plastycznej oraz do obróbki metali skrawaniem. Nie powoduje powstawania nitrozmian. Wykonany jest na bazie wysoko rafinowanych olejów mineralnych. Nie zawiera związków chloru, amin drugorzędnych, związków boru ani azotynu sodu.

Zalety stosowania oleju:

  • korzystnie wpływa na gładkość obrabianej powierzchni
  • ochrona narzędzi przed zużyciem
  • usuwa wióry
  • powoduje zmniejszenie oporów tarcia
Dane techniczne
Pojemność opakowania [L]
5