Olej do obróbki skrawaniem Artesol Ultra EP 5L

Indeks: CH-0159
Kategoria: Chłodziwo
ARTESOL ULTRA EP JEST KONCENTRATEM, PRZEZNACZONYM DO SPORZĄDZANIA EMULSJI DO WALCOWANIA, INNYCH PROCESÓW OBRÓBKI PLASTYCZNEJ ORAZ DO OBRÓBKI METALI SKRAWANIEM. NIE POWODUJE POWSTAWANIA NITROZOAMIN, ZWIĄZKÓW BORU, ZWIĄZKÓW CHLORU, AMIN DRUGORZĘDOWYCH ANI AZOTYNU SODU. Zastosowanie ARTEsol Ultra EP jest koncentratem cieczy chłodząco-smarujących...

Producent: ARTEFAKT

Wysyłamy z magazynu w 24h

Dostawa od 12,00 zł i
Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
96,74 zł

78,65 zł bez VAT

Cena Brutto / szt.

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Olej do obróbki skrawaniem Artesol Ultra EP 5L

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon
730 35 35 35
ARTESOL ULTRA EP JEST KONCENTRATEM. PRZEZNACZONYM DO SPORZĄDZANIA EMULSJI DO WALCOWANIA. INNYCH PROCESÓW OBRÓBKI PLASTYCZNEJ ORAZ DO OBRÓBKI METALI SKRAWANIEM. NIE POWODUJE POWSTAWANIA NITROZOAMIN. ZWIĄZKÓW BORU. ZWIĄZKÓW CHLORU. AMIN DRUGORZĘDOWYCH ANI AZOTYNU SODU.
 

Zastosowanie

ARTEsol Ultra EP jest koncentratem cieczy chłodząco-smarujących przeznaczonych do szeregu procesów obróbki (walcowania blach. ciągnienia. innych procesów obróbki plastycznej oraz obróbki skrawaniem) oraz szerokiego zakresu metali (żeliwa. stali w tym stali trudnoskrawalnych. a także metali kolorowych).
  Stężenie dla danego zastosowania dobiera się drogą prób. Zasadniczo nie rekomenduje się stężenia poniżej 2.5%. Z reguły stosowane jest stężenie 3÷5% do większości rodzajów obróbki. Podwyższenie stężenia emulsji podwyższa gładkość obrabianej powierzchni i skuteczność ochrony przed korozją oraz może spowodować obniżenie tarcia w obróbce plastycznej i zwiększenie trwałości narzędzi obróbczych.
  Emulsje sporządza się z łatwością. W praktyce wystarczy wlać koncentrat do wody i zamieszać. Możliwe jest sporządzanie emulsji za pomocą inżektorów. Stężenie kontrolować za pomocą refraktometru. Współczynnik refrakcji wynosi ok. 1.15.
 

Właściwości

Emulsje na bazie ARTEsol Ultra EP są stabilne. nie wytrącają osadów ani fazy zgęstniałej. nawet po długim okresie stosowania. W wielu przypadkach (jeżeli utrzymywane jest stabilne stężenie emulsji oraz jeżeli układ cyrkulacyjny wyposażony jest w filtry wykluczające gromadzenie się zanieczyszczeń w emulsji) możliwy jest dwuletni okres stosowania bez wymiany.

Emulsje stosowane w prawidłowo dobranym stężeniu korzystnie wpływają na gładkość obrabianej powierzchni oraz na zużycie narzędzi. Emulsje nie wykazują tendencji do pienienia.

Higiena i bezpieczeństwo

Koncentrat cieczy obróbkowej ARTEsol Ultra EP używany zgodnie z przeznaczeniem nie stwarza żadnego szczególnego zagrożenia. W szczególności emulsje są praktycznie pozbawione zapachu. nawet po długim okresie stosowania. pH emulsji jest stosunkowo niskie. a w ich składzie nie występują związki powodującepodrażnienia skóry. Emulsje wykazują niską tendencję do tworzenia mgły olejowej. Emulsje nie zawierają oleju mineralnego. Dzięki temu w środowisku pracy nie występuje tworzenie się mgły olejowej. Rozcieńczone emulsje w stężeniu poniżej 0.5% z łatwością ulegają biodegradacji. Dzięki temu niewielkie ubytki emulsji do kanalizacji nie powodują zagrożenia dla środowiska. Dodatkowo. ponieważ emulsje nie zawierają oleju mineralnego. nie zachodzi potrz
eba wydzielania oleju z emulsji przed procesem utylizacji na biologicznych oczyszczalniach ścieków.

Typowe charakterystyki koncentratu

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol Ultra EP
Barwa - - Żółta
Wygląd zewnętrzny - - Ciecz
Gęstość w temperaturze 20°C PN-C-04004 g/cm3 1.15
Lepkość kinematyczne w tepmeraturze 40°C PN-C-04011 mm2 35
Zawartość oleju mineralnego - % 0

WŁAŚCIWOŚCI EMULSJI OSTĘŻENIU 2.5% W TYPOWEJ WODZIE WODOCIĄGOWEJ O TWARDOŚCI 15ºN

Parametry Metoda badań Jednostki ARTEsol Ultra EP
Barwa - - biała
Wygląd zewnętrzny - - jednorodna ciecz. mleczna. be
z osadu
pH emulsji PN-C-04011 mm2 9.5
Zdolność ochrony przed korozją
PN-92/M-55789
% F0
Tendencja do pienienia - - Brak

Zastosowanieoleju ARTEsol ULTRA EP:
  • Wszystkie rodzaje obróbki (w tym szlifowanie) żeliwa. stali. w tym stali trudnoskrawalnych i innych materiałów. w tym węglików spiekanych. ciągnienie drutu ocynkowanego i stalowego.
Właściwości:
  • Produkt biostabilny i bezolejowy. łatwy do utylizacji. atrakcyjny ze względów BHP i ochrony środowiska. kompatybilny z twardą wodą.