Radiatory

Radiatory

Radiatory zapewniają chłodzenie elementu na którym wydzielają się znaczne ilości ciepła. Dobór radiatora właściwej wielkości jest istotny, gdyż podzespoły pracujące w odpowiedniej temperaturze dłużej zachowują sprawność, a także zmniejsza się prawdopodobieństwo ich awarii spowodowanej zbyt wysoką temperaturą pracy. Elementami szczególnie narażonymi na przegrzanie są tranzystory mocy, czy scalone sterowniki silników.

Efektywność chłodzenia można poprawić stosując wentylatory.

Po zainstalowaniu radiatora w układzie, należy pamiętać o jego okresowym czyszczeniu z kurzu, który potrafi bić zabójczy dla elektroniki - szczególnie w połączeniu z wilgocią. Warto również sprawdzić stan kanałów doprowadzających powietrze i filtrów. Nie bez znaczenia na cały układ chłodzenia ma również stan wentylatora jak i jego łożysk.

Radiatory znajdują szerokie zastosowanie w układach scalonych, które nagrzewają się do wysokich temperatur. Dzięki temu radiator zapobiega rozmaitym uszkodzeniom i usterkom. Kluczowe jest oczywiście to, aby umiejętnie dobrać radiatory. Takie elementy mogą się od siebie różnić właściwościami, kształtami czy też masą. Z tego też względu potrzebna jest rozbudowana wiedza.

Co to jest radiator?

Popularne na rynku radiatory produkuje się z następujących materiałów:

- aluminium,

- miedzi.

Warto zapoznać się z ich największymi plusami i na tej podstawie wybrać dla siebie najkorzystniejsze propozycje rynkowe. Jeśli ktoś chciałby doprowadzić do maksymalizacji odbioru ciepła powinien się natomiast wyposażyć w dodatkowe radiatory, które będą przymocowane do konkretnego układu z pomocą taśmy termoprzewodzącej.

Radiatory - niezawodność i najwyższa jakość wykonania

Wybierane radiatory powinny spełniać podstawowe wymagania klientów, co do zakresu odprowadzania ciepła z układu scalonego. Dzięki temu będzie można z nich korzystać w pełni bezpiecznie. Radiator z najwyższej półki odznacza się niezawodnością i wysoką jakością wykonania. Co istotne można je nabyć w bardzo dobrych cenach.

Omawiane radiatory zdobywają spore uznanie ze względu na to, że wykazują się doskonałym przewodnictwem cieplnym. Jeśli jednak nie będą prawidłowo dopasowane i przymocowane, można mieć pewność, że ich funkcjonalność zostanie znacznie ograniczona. Radiatory współpracują m.in. z wentylatorami oraz pastami termoprzewodzącymi.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Indeks: PR-0074

Radiator A4755 L3cm MZ-03, Kanthall

Cena
2,19 zł / szt.
1,78 zł bez VAT
Radiator w kształcie ułatwiającym montaż na mostkach prostowniczych lub tranzystora mocy w dużych obudowach. Jest on stosowany w naszych produktach: MZ-03 oraz moduł Kanthall Dane szczegółowe Nazwa Radiator Typ radiatora wytłaczany Wyposażenie nie dotyczy Symbol A4755/3 Rodzaj wykończenia naturalny Zastosowanie uniwersalny Długość 30mm Kształt radiatora U Rezystancja termiczna...
Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: PR-0076

Radiator SK 125-50SA do SSK-B05

Cena
13,65 zł / szt.
11,10 zł bez VAT
Radiator dostosowany do kształtu obudów scalonych sterowników silników krokowych TA8435A. Używany w sterowniku SSK-B05 Typ radiatora wytłaczany Zastosowanie TO220 Kolor czarny Długość 50mm Szerokość 30mm Wysokość 28mm Rezystancja termiczna 8K/W Materiał aluminium Wykończenie materiału anodowany Montaż przykręcany...
Termin realizacji:
24h