Tuleje ślizgowe z igliduru IGUS

Tuleje ślizgowe z igliduru IGUS Tuleje ślizgowe z igliduru charakteryzują się szerokim zakresem zastosowań i możliwością wykorzystania w różnych przedsięwzięciach. Stosowane są przede wszystkim do wysokich obciążeń, średnich prędkości poślizgu i średnich temperatur. Dzięki dużej uniwersalności świetnie sprawdzają się we wszystkich dyscyplinach technicznych – stanowią wszechstronny element wyposażenia maszyn rolniczych, maszyn ciężkich, obrabiarek, sprzętów do fitnessu czy warsztatów samochodowych.

Tuleje ślizgowe z igliduru to gwarancja jakości!

Wymiary i tolerancje instalacyjne łożysk ślizgowych iglidur dostosowane są do grubości ścian i materiału. Kluczową kwestią jest wykazywanie przez materiał cech rozszerzalności termicznej i absorpcji wilgoci. Znikoma absorpcja wilgoci w łożyskach ślizgowych może przekładać się na minimalny poziom tolerancji. W tym przypadku warto kierować się uniwersalną zasadą – im grubsze łożyska, tym wyższy poziom tolerancji.

Montaż łożysk jest bardzo prosty. Montowane są one wciskowo. Po wciśnięciu w otwór odpowiedniej oprawy o zalecanej tolerancji średnica wewnętrzna dopasowuje się. Przed wciśnięciem ponadwymiarowe wielkości mogą sięgać nawet 2% średnicy wewnętrznej. Dzięki temu możliwe jest bezpieczne dopasowanie. Pozwala to zapobiec przesunięciom osiowym i promieniowym.

Kiedy warto zdecydować się na łożyska iglidur?
Szeroki zakres zastosowania to cecha charakterystyczna łożysk iglidur. Z powodzeniem mogą być one stosowane w zakresie od niskich do średnich prędkości poślizgu, kiedy łożysko musi pracować na różnych materiałach wałka. Świetnie sprawdzi się także w przypadku ruchów oscylujących i obrotowych.

W swojej ofercie posiadamy bardzo wiele różnych modelów tulei ślizgowych iglidur. Spośród nich mogą Państwo wybierać komponenty w pełni odpowiadające własnym oczekiwaniom. Jeśli nie mogą się Państwo zdecydować to zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego lub infolinii.
Rozwiń opis
Zwiń opis

Subkategorie Tuleje ślizgowe z igliduru IGUS