Filtruj

Czas realizacji

Czas realizacji

Łożyska sferyczne SAM

Łożyska sferyczne SAM

Własności mechaniczne

Samonastawne kuliste łożyska oporowe igubal® są bardzo łatwe w montażu i pomagają kompensować błędy osiowości oraz zapobiegać obciążeniom krawędziowym.

Sferyczne łożysko oporowe jest zbudowane z odpornego na uderzenia, sztywnego, termoplastycznego tworzywa kompozytowego igumid G. Sferyczne łożysko oporowe jest standardowo zbudowane z materiału iglidur® W300. To połączenie sprawia, że właściwości tarciowe i zużycia podczas ruchów względnych są wyjątkowo dobre.


Nośność łożyska oporowego

W standardowych warunkach temperaturowych sferyczne łożyska oporowe igubal® charakteryzują się bardzo wysoką nośnością. Przy zastosowaniach wiążących się z wysokim obciążeniem ciągłym oraz wysokimi temperaturami, nośność łożysk oporowych należy sprawdzić w eksperymencie symulującym dane zastosowanie.


Współczynniki tarcia ślizgowego i prędkość dla łożysk oporowych

Biorąc pod uwagę obciążenia promieniowe, łożyska obrotowe są w stanie osiągnąć maksymalne obrotowe prędkości powierzchniowe wynoszące nawet do 0,5 m/s.


Montaż łożyska oporowego

Płytka łożyska osiowego jest montowana równo z powierzchnią i zabezpieczona. Podkładka kulista ślizga się luźno po płytce i jest przytrzymywana przez zamontowany na niej wałek stopniowany.


Łożyska oporowe - asortyment produktów

Sferyczne łożyska oporowe igubal® są dostępne w standardowych formach o wymiarach od 5 do 20 mm. Jeśli potrzebują Państwo innych wymiarów łożysk oporowych, prosimy o kontakt.

Specjalne właściwości sferycznych łożysk oporowych

  • Łatwy montaż
  • Kompensacja błędów nieosiowości
  • Kompensacja obciążeń krawędziowych
  • Bardzo dobre właściwości tarcia i zużycia nawet w niewielkich przestrzeniach montażowych
Rozwiń opis
Zwiń opis
Łożyska sferyczne SAM
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.