Filtruj

Czas realizacji

Czas realizacji

Producent

Producent

Cena

Cena

Przedłużacze bębnowe

Przedłużacze bębnowe

Przedłużacze bębnowe mają przewody znacznie grubsze, solidną izolację i wyposażone są w różnego rodzaju zabezpieczenia. Sprawdź ofertę na przedłużacz bębnowy.

Są takie narzędzia i urządzenia bez których trudno sobie wyobrazić dobre funkcjonowanie domu, ogrodu, placu budowy. To takich akcesoriów należą przedłużacze bębnowe.
 
W ofercie naszego sklepu są przede wszystkim przedłużacze profesjonalne, które sprawdzą się nawet na rozległym placu budowy. Przedłużacze bębnowe, bo o nich tu mowa, pozwalają podłączyć dowolne urządzenie na budowie, w ogrodzie, na podwórku. Kable przedłużaczy są bardzo długie. Mamy przedłużacz, który mierzy dwadzieścia metrów. Są też przedłużacze pięćdziesięciometrowe. Jeśli chodzi o względy bezpieczeństwa, to kable zawijane są na bębnie. Rozwija się tyle, ile aktualnie potrzeba.
 
Kabel nie plącze się, nie przeszkadza. Nie dochodzi też do awarii, o które na placu budowy jest bardzo łatwo. Doskonale nasze przedłużacze sprawdzają się w ogrodzie. Możemy do takiego przedłużacza podłączyć dowolną kosiarkę, a także inne urządzenia. Można mieć pewność, że kabel i bębny naszych technicznych przedłużaczy nie niszczeją pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Są wodoszczelne, więc możemy być zupełnie spokojni o bezpieczeństwo swoje i zwierząt domowych – na pewno nie będzie przebicia prądu. Łatwo jest je utrzymać w czystości,  gdyż kable pokrywa śliska izolacja, najczęściej wykonana z gumy. Są wytrzymałe, odporne na wstrząsy. Nasze przedłużacze sprawdzą się wewnątrz budynku i w terenie. Proponujemy również inne akcesoria, które sprawdzą się w przydomowym warsztacie. Proponujemy choćby generatory prądotwórcze czy wózki, skrzynki, torby narzędziowe.

Przedłużacze bębnowe to akcesoria, które sprawdza się m.in. na budowach, gdzie stosuje się je do połączenia elektronarzędzi. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie przedłużaczy bębniwych. Przyda się do podłączenia elektrycznego grilla, kosiarki elektrycznej i nie tylko. Często okazuje się dużo lepszym rozwiązaniem niż klasyczny przedłużacz biurowy czy przedłużacz budowlany. Dlaczego? Dowiesz się z naszego opisu. Podpowiadamy, jaki przedłużacz bębnowy wybrać!

Czym charakteryzuje się przedłużacz bębnowy?

Przedłużacze bębnowe ma wiele istotnych cech, o których warto wiedzieć przed jego zakupem. Dzięki temu z łatwością dobierzesz odpowiednie rozwiązanie dla siebie i unikniesz wypadków przy pracy. Nieprawidłowe dopasowanie przedłużacza bębnowego może bowiem skutkować jego uszkodzeniem lub spięciem elektrycznym.

Przedłużacz bębnowy a wytrzymałość elektryczna przewodu

Przedłużacze bębnowe najczęściej mają przewody znacznie grubsze niż standardowe domowe przedłużacze. Mimo wszystko przed zakupem warto sprawdzić parametry konkretnego modelu. Nie jest jednak konieczna znajomość średnicy przewodu. Znacznie prostsze będzie sprawdzenie maksymalnej mocy urządzenia, jakie producent pozwala podpiąć pod przedłużacz (zwykle 3-4 kW) albo obciążalności prądowej (zwykle wynosi 16 A). Im wyższe są wartości, tym większe obciążenie udźwignie przedłużacz.

Izolacja w przedłużaczach bębnowych

Izolacja w przedłużaczach bębnowych wykonana jest z bardzo solidnych materiałów, np. z gumy. Dzięki temu są one znacznie trwalsze niż przedłużacze ogrodowe czy biurowe. Ich powłoka izolacyjna jest odporna na uszkodzenia związane zarówno z wysoką, jak i niską temperaturą. Co więcej, chroni również przed wilgocią.

Jakie rodzaje zabezpieczeń stosuje się w przedłużaczach bębnowych?

W przedłużaczach bębnowych stosuje się różnego rodzaju zabezpieczenia w celu zmniejszenia ryzyka powstawania uszkodzeń. Gniazdka najczęściej posiadają specjalne klapki, które osłaniają je przed wodą, błotem czy zanieczyszczeniami. Przedłużacze bębnowe zabezpieczone są również bezpiecznikiem termicznym, który chroni przewód przed nadmiernym rozgrzaniem. Na przedłużaczach bębnowych możemy spotkać zwykle dwa rodzaje oznaczeń: IP20 – zabezpieczenia podstawowe oraz IP44 – zabezpieczenia pozwalające na korzystanie z przedłużacza na zewnątrz.

Jaką długość przedłużacza bębnowego wybrać?

Przedłużacze bębnowe dostaniesz w różnych wersjach: od 10 do nawet 100 metrów. Najczęściej kupowane są jednak przedłużacze o długości 25 metrów oraz 40 metrów. Dlaczego nie te stumetrowe cieszą się największą popularnością? Przecież długi przedłużacz może się zawsze przydać, a krótki niekoniecznie. W rzeczywistości wcale tak nie jest. Bardzo długi kabel to również duża masa przedłużacza, co wcale nie jest wygodnym rozwiązaniem, kiedy faktycznie potrzebujesz dosłownie 10 czy 15 metrów kabla. Co więcej, o długie okablowanie bardzo łatwo jest się potknąć. Na szczęście producenci przedłużaczy bębnowych znaleźli rozwiązanie w takiej sytuacji. To przedłużacze z blokadą, którą ustawia się na określonej długości, dzięki czemu niepotrzebny kabel nie zajmuje miejsca podczas pracy.

Ile kosztuje przedłużacz bębnowy?

Zakres cen przedłużaczy bębnowych jest duży. Można je kupić za kilkadziesiąt złotych, ale są również modele, które kosztują nawet kilkaset złotych. Ta rozbieżność zależy przede wszystkim od marki przedłużacza, jakości wykonania, materiałów użytych do produkcji, klasy ochrony oraz jego długości. Mimo tego, że cena tego akcesorium nie jest najniższa, nie warto kupować najtańszych rozwiązań. Zwykle są to przedłużacze kiepskiej jakości, które nie zapewniają takiej wydajności podczas wymagających prac, jak ich lepsze odpowiedniki.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Indeks: B120000005

Przedłużacz bębnowy 20M Berg

Cena
228,95 zł / szt.
186,14 zł bez VAT
/ Wodoszczelny (klasa IP44), / 4 gniazd z uziemieniem, / Długość przewodu 20m, / Zasilanie 230V/50Hz , / Max moc przy zwiniętym przewodzie 1300W, / Max moc przy rozwiniętym przewodzie 3800W, / Przewód H05VV-F 3G 1.5mm2...
Termin realizacji:
24h
Indeks: BEST-PBB30

Przedłużacz bębnowy budowlany 30m BEST

Cena
270,60 zł / szt.
220,00 zł bez VAT

/ Przewód H05VV-F 3G1.5mm2 / Rozwinięty kabel: Max 3000W 230V- /13A / Zwinięty kabel: Max 1000W 230V - /4.3A / Zabezpieczenie termiczne / Długość przeowdu 30 m...

Termin realizacji:
24h
Indeks: BEST-PBB50

Przedłużacz bębnowy budowlany plastikowy 50m BEST

Cena
486,15 zł / szt.
395,24 zł bez VAT

/ Przewód H05VV-F 3G1.5mm2 / Rozwinięty kabel: Max 3000W 230V- /13A / Zwinięty kabel: Max 1000W 230V - /4.3A / Zabezpieczenie termiczne / Długość przewodu 50 m...

Termin realizacji:
7 - 14 dni