Nakrętki trapezowe stalowe

Nakrętki trapezowe stalowe Nakrętki trapezowe stalowe to odpowiedni wybór do śruby trapezowej. Stal jest popularnym i chętnie używanym materiałem przy wszelkich konstrukcjach. Polecana jest do połączeń statycznych, a także ruchomych, o mniejszej częstotliwości używania oraz osiąganych prędkościach. Stal w kontakcie z inną stalą może szybko się zacierać, dlatego nie jest polecana przy mocno eksploatowanych urządzeniach.

Jeśli stal nie jest materiałem którego Państwo potrzebują, mogą państwo zapoznać się z naszą ofertą nakrętek trapezowych z brązu (w tym także z mosiądzu) oraz nakrętek trapezowych z tworzywa
 
Oferujemy państwu różne rodzaje nakrętek trapezowych stalowych
Nakrętki trapezowe stalowe cylindryczne NTRSO - do wolniejszych napędów.
Nakrętki trapezowe stalowe sześciokątne NTRSS  - przydatne również do mocowania i zaciskania.
Nakrętki trapezowe CQA czworokątne ze stali - przydatne również do mocowania i zaciskania.
Nakrętki trapezowe CQF czworokątne ze stali z otworami – przydatne również do mocnego mocowania i zaciskania.
 
Różne kształty wymagają różnych narzędzi używanych do ich przykręcania i odkręcania oraz zapewniają różne wytrzymałości na prędkości.

Nasze nakrętki podzielone są według wielu cech. Najpopularniejsze z nich to przekroje i rozmiary, dodatkowo uzyskają Państwo informację o typie gwintu (należy zwrócić uwagę, czy potrzebują Państwo nakrętkę prawozwojną czy lewozwojną), rozmiarach kołnierza czy numerze normy oznaczającej własności śruby (M5, M6 i tym podobne).
 
Jeśli dobór odpowiedniej śruby/nakrętki oraz innych elementów których kluczową cechą jest wytrzymałość materiału sprawia Państwu problem, mogą Państwo skorzystać z poniższych publikacji:
Wybrane zagadnienia z wytrzymałości materiałów
Inżynieria materiałowa. Blicharski M.
Podstawy konstrukcji maszyn T.1. Obliczenia konstrukcyjne, tolerancje i pasowania, połączenia
Wzory, wykresy i tablice wytrzymałościowe
Rozwiń opis
Zwiń opis