Nakrętki trapezowe z brązu

Nakrętki trapezowe z brązu Nakrętki trapezowe z brązu to najlepszy wybór do śruby trapezowej. Brąz jest idealnym materiałem przy wszelkich połączeniach statycznych oraz ruchomych ze względu na swoją wysoką wytrzymałość na ścieralność. Jest to szczególnie ważne przy konstrukcjach narażonych na długotrwałą pracę oraz wymagających dużej siły nośnej. Do innych rodzajów napędów posiadamy także nakrętki trapezowe stalowe oraz nakrętki trapezowe z tworzywa.

Oferujemy Państwu kilka rodzajów nakrętek trapezowych

Nakrętki trapezowe cylindryczne z brązu NTRBO – polecane przy napędach osiągających małe i średnie prędkości. Także w wersji większej: Nakrętki trapezowe duże cylindryczne z brązu BIG

Nakrętki trapezowe z brązu z kołnierzem NTRBZK -  dzięki kołnierzowi nakrętka jest zabezpieczona przed samoczynnym odkręcaniem.

Nakrętki trapezowe QBF czworokątne z brązu z otworami - przydatne również do mocowania i zaciskania.

Nakrętki trapezowe QOB czworokątne z mosiądzu – polecane, gdy konstrukcja jest mniej eksploatowana i nie wymaga wytrzymalszej nakrętki z brązu. Poza tym, mosiądz jest prostszy w obróbce oraz odporny na korozje.
 
Różne kształty wymagają różnych narzędzi używanych do ich przykręcania i odkręcania oraz zapewniają różne wytrzymałości na prędkości.

Nasze nakrętki podzielone są według wielu cech. Najpopularniejsze z nich to przekroje i rozmiary, dodatkowo uzyskają Państwo informację o typie gwintu (należy zwrócić uwagę, czy potrzebują Państwo nakrętkę prawozwojną czy lewozwojną), rozmiarach kołnierza czy numerze normy oznaczającej własności śruby (M5, M6 i tym podobne).
 
Jeśli dobór odpowiedniej śruby/nakrętki oraz innych elementów których kluczową cechą jest wytrzymałość materiału sprawia Państwu problem, możecie skorzystać z poniższych publikacji:
Wybrane zagadnienia z wytrzymałości materiałów
Inżynieria materiałowa. Blicharski M.
Podstawy konstrukcji maszyn T.1. Obliczenia konstrukcyjne, tolerancje i pasowania, połączenia
Wzory, wykresy i tablice wytrzymałościowe
Rozwiń opis
Zwiń opis