Powrót do Zespoły łożyskowe

Filtruj

Średnica d [mm]

Średnica d [mm]

A [mm]

A [mm]

B [mm]

B [mm]

E [mm]

E [mm]

Z

Z

Oznaczenie

Oznaczenie

Zabudowa

Zabudowa

Luz

Luz

Śruba

Śruba

F [mm]

F [mm]

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Zespoły łożyskowe z kołnierzem kwadratowym

Ocena: 4.81 / 5 (1539 głosy)
Zespoły łożyskowa z oprawą kołnierzową kwadratową

W ofercie posiagamy zespoły łożyskowe z oprawą żeliwną oraz łożyska kołnierzowe igubal®.

Żeliwne oprawy łożyskowe wraz z łożyskami znajdują zastosowanie w wielu konstrukcjach. Bardzo prosta konstrukcja, łatwość montażu i demontażu jak również niewielki koszt sprawiają że zespoły cieszą się ogromną popularnością. Dzięki wachliwości zespoły mają możliwość kompensacji błędów niewspółosiowości, korygując w ten sposób niedokładności montażowe wału. Konstrukcja łożyska zapewnia własny zapas smaru, skuteczne uszczelnienie, a powiększony luz promieniowy wpływa korzystnie na kompensacje ugięć wału i odkształceń cieplnych.

Dzięki swym zaletom zespoły łożyskowe znalazły zastosowanie w maszynach rolniczych, budowlanych, górniczych, tekstylnych, wentylatorach oraz w przemyśle spożywczym i drzewnym.

Łożyska kołnierzowe igubal® zostały zaprojektowane do łożysk na końcach wału lub tulejach wału. Podobnie jak wszystkie produkty igubal®, składa się on z obudowy wykonanej z materiału igumid G oraz kulki sferycznej wykonanej z materiału iglidur® W300. Łożyska kuliste igubal® odpowiadają serii wymiarowej E i oferowane są z 2 lub 4 otworami montażowymi.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Zespoły łożyskowa z oprawą kołnierzową kwadratową
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.