Falowniki LENZE, LG/LS, INVT, Akcesoria

Ocena: 4.81 / 5 (2439 głosy)
Falowniki LENZE, LG/LS, INVT, Akcesoria - EBMiA.pl

Falownik jest przetwornikiem mocy, urządzeniem, które zmienia prąd stały na prąd przemienny i tym samym pozwala na regulację jego częstotliwości. Dzięki temu, napięcie podawane na silnik elektryczny zwiększa się lub zmniejsza w zależności od potrzeb, zwiększając i zmniejszając tym samym prędkość obrotową. W falownikach stosuje się specjalistyczną modulację szerokości impulsów, która pozwala na skuteczną regulację tegoż napięcia.

Falownik sterowany jest z reguły poprzez specjalny procesor oraz sterownik. Zasilany silnik może być precyzyjnie wysterowany poprzez falownik, wówczas jego prędkość obrotowa dopasowywana jest bezpośrednio do potrzeb. Falowniki dzieli się na falowniki prądu oraz napięcia. Pierwsze zasilane są ze źródła prądu, drugie natomiast ze źródła napięciowego. Szerokie zastosowanie falowników przemysłowych jest efektem zapotrzebowania na precyzyjne sterowanie prędkościami obrotowymi silników. Tak odbywająca się regulacja prędkości jest niezwykle płynna i bardzo skuteczna, dodatkowo pozwala na zachowanie norm bezpieczeństwa. Falowniki stosowane są nie tylko w przemyśle, ale również w produktach AGD jak chociażby pralkach czy zmywarkach.

Choć w powszechnej opinii falownik jest urządzeniem wyjątkowo drogim, to jednak wraz z rozwojem technologicznym ich ceny stają się coraz bardziej konkurencyjne. Warto zauważyć, iż falowniki są niezwykle skutecznym sposobem regulacji prędkości obrotowych. W sklepie EBMiA.pl znajdziecie Państwo kompleksową ofertę falowników takich renomowanych firm jak chociażby LENZE, LG/LS czy też INVT. Oferta EBMiA.pl jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu otrzymujecie Państwo produkt najwyższej jakości, precyzyjny, bezpieczny i funkcjonalny. Prócz standardowych falowników, posiadamy również specjalistyczne regulatory prędkości obrotowych przystosowane do regulacji silników jednofazowych. 

Rozwiń opis
Zwiń opis