Powrót do Osprzęt hydrauliczny

Filtruj

f [mm]

f [mm]

d [mm]

d [mm]

A [mm]

A [mm]

B [mm]

B [mm]

C [mm]

C [mm]

H [mm]

H [mm]

L [mm]

L [mm]

e [mm]

e [mm]

l [mm]

l [mm]

l1 [mm]

l1 [mm]

m [mm]

m [mm]

r

r

r1 [mm]

r1 [mm]

h1 [mm]

h1 [mm]

h2 [mm]

h2 [mm]

s [mm]

s [mm]

Otwór montażowy d '-0.2

Otwór montażowy d '-0.2

Otwór montażowy f '±0.2

Otwór montażowy f '±0.2

C # [Nm]

C # [Nm]

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Kolumnowe wskaźniki poziomu z czujnikiem poziomu MIN i pomiarem temperatury HCX-E-STL

Ocena: 4.73 / 5 (30 głosy)
Kolumnowe wskaźniki poziomu z czujnikiem poziomu MIN i pomiarem temperatury HCX-

Właściwości:

Kolumnowe HCX-E-STL - właściwości Kolumnowe HCX-E-STL - właściwości Kolumnowe HCX-E-STL - właściwości Kolumnowe HCX-E-STL - właściwości

Materiał

Przezroczysty technopolimer na bazie poliamidu (PA-T), wysoce odporny na uderzenia, rozpuszczalniki, oleje z dodatkami, węglowodory alifatyczne i aromatyczne, benzynę, naftę, estry fosforowe. Nie stosować w kontakcie z alkoholem i detergentami zawierającymi alkohol.

Śruby, nakrętki i podkładki

Stal ocynkowana.

Pierścienie uszczelniające

O-ring z gumy syntetycznej NBR.

Pływak

Technopolimer na bazie poliamidu (PA), wbudowany element magnetyczny powodujący zamknięcie lub otwarcie obwodu, elektrycznego czujnika, gdy poziom cieczy spadnie poniżej minimum. Próg alarmowy umieszczony jest ok. 50 mm powyżej osi dolnej śruby (dla oleju mineralnego typu CB68, zgodnie z ISO 3498 przy temperaturze 23º).

Gniazdo czujnika

Wodoszczelne, z technopolimeru na bazie poliamidu (PA), kolor czarny, wbudowany przekaźnik stykowy z wyjściem kablowym dwużyłowym zakończonym wtykiem. Dostępne dwa wykonania:
- HCX/E+STL-N.A.: obwód elektryczny normalnie otwarty.
- HCX/E+STL-N.C.: obwód elektryczny normalnie zamknięty.

Elektryczny czujnik temperatury

Śruba ze stali ocynkowanej z wbudowanym czujnikiem. Czujnik wykonany jest z platynowego opornika, którego rezystancja zmienia się zgodnie z temperaturą.

Dwupinowy obrotowy wtyk

Z frontowym lub bocznym (prawym bądź lewym) wyprowadzeniem przewodu. Stopień ochrony IP 65(zgodnie z IEC 529 możliwy do zwiększenia. Płaskie pierścienie uszczelniające z gumy syntetycznej NBR.

Ekran kontrastowy

Polakierowane na biało aluminium umieszczone w tylnej ściance wskaźnika dla uniknięcia bezpośredniego kontaktu z cieczą, dzięki czemu nie następuje żółknięcie ekranu wskutek przepływu gorącego płynu; możliwe jest jego wyjęcie przed montażem w celu naniesienia znaczników i ew. napisów (np. MIN-MAX).

Montaż

- Od wewnątrz zbiornika za pomocą załączonego kompletu śrub i nakrętek.
- Gdy nakrętki nie mogą być zamocowane od wewnątrz zbiornika, a ściany są wystarczająco grube, nagwintować dwa otwory w ścianie zbiornika i zamocować wskaźnik za pomocą załączonego zestawu śrub bez nakrętek.
- Gdy nakrętki nie mogą być zamocowane od wewnątrz zbiornika, a ściany nie są wystarczająco grube, zamontować za pomocą załączonego zestawu śrub oraz zestawu do szybkiego montażu FM Kit. W celu uzyskania optymalnego uszczelnienia wskaźnika zalecane jest zastosowanie maksymalnego momentu dokręcenia śrub (patrz tabela) przy jego montażu. Chropowatość powierzchni zbiornika powinna wynosić Ra = 3 µm.

Maksymalna temperatura pracy ciągłej

90°C (z olejem).

Właściwości i zastosowania

Wskaźnik kolumnowy HCX/E+STL wytwarza lub przestaje wytwarzać sygnał elektryczny gdy poziom cieczy spada do minimum i analogowy sygnał określający temperaturę cieczy.
Wykorzystanie spawania ultradźwiękowego do połączenia elementów korpusu gwarantuje absolutną szczelność wskaźnika. Korpus wykonany w całości z przezoczystego materiału: maksymalna widoczność poziomu płynu nawet z pozycji bocznej.

Dane Techniczne

W testach laboratoryjnych prowadzonych z użyciem oleju mineralnego do układów hydraulicznych typ CB68 (według normy ISO 3498) spoiny wskaźników przy 23°C wytrzymały ciśnienie 13 bar.
W celu sprawdzenia możliwości zastosowania wskaźnika do innych olejów i cieczy lub w innych warunkach ciśnienia i temperatury, należy skontaktować się z działem technicznym ELESA+GANTER POLSKA lub przeprowadzić próby dla sprawdzenia poprawnego działania wskaźnika.

Montaż kabla dwużyłowego

1. Odkręcić wkręt zabezpieczający wtyczkę i zdjąć ją.
Wycisnąć na zewnątrz zaciski przyłączeniowe. Poluzować sześciokątną nakrętkę dławnicy.
2. Przewlec przewód przez wtyczkę i umocować końcówki w zaciskach. Oprawkę i zaciski nasunąć na wtyki i zabezpieczyć wkrętem.
3. Oprawkę można ustawić w 2 położeniach obróconych wzajemnie o 180°. Dokręcić dławnicę, aby przewód umocować mechanicznie i uszczelnić.

Działanie czujnika poziomu Min.

Wykonanie HCX/E+STL-N.A.: obwód elektryczny zamyka się gdy poziom cieczy sięga minimum.
Wykonanie HCX/E+STL-N.C.: obwód elektryczny otwiera się gdy poziom cieczy sięga minimum.

Działanie czujnika elektrycznego

Zadaniem czujnika temperatury jest pomiar zmienności rezystancji elementu platynowego opornika: 100 ohm = 0°C, 138.4 ohm = 100°C.

Wykres zmiany impedancji opornika w zależności od temperatury przedstawia się w przybliżeniu liniowo np. dla zakresu pomiaru 0º-100ºC odchyłka przy 50ºC wynosi 4ºC. Dla precyzyjnego pomiaru konieczne jest ustawienie liniowe rezystancji dla prawidłowego odczytu temperatury. Najbardziej aktualną definicję zależności między rezystancją a temperaturą podaje International Temperature Standard 90 (ITS-90). Zależność między rezystancją a temperaturą, osiągnięta w testach laboratoryjnych, mierząca bezpośrednio wartość rezystancji w obwodzie jest ukazana na wykresie.

Przy ustawieniu systemu należy wziąć pod uwagę stratę temperatury i opór kabla.
Zmiana temperatury o 1°C spowoduje zmianę oporu o 0.384 ohm, więc nawet mały błąd w pomiarze oporu (na przykład, opór kabli podłączonych do czujnika) może sprawić znaczący błąd wskazania temperatury.

Z powodu niskich wartości sygnału, ważne jest by utrzymywać przewody z dala od kabli elektrycznych, silników i innych urządzeń które mogą emitować sygnały elektryczne. Użycie ekranowego kabla z uziemieniem na jednym końcu może pomóc zredukować zakłócenia. Przy użyciu długich kabli konieczne jest sprawdzenie czy system pomiarowy jest w stanie podołać oporowi kabla.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Kolumnowe wskaźniki poziomu z czujnikiem poziomu MIN i pomiarem temperatury HCX-
Rysunek techniczny