Powrót do Osprzęt hydrauliczny

Filtruj

f [mm]

f [mm]

d [mm]

d [mm]

A [mm]

A [mm]

B [mm]

B [mm]

C [mm]

C [mm]

H [mm]

H [mm]

L [mm]

L [mm]

e [mm]

e [mm]

m [mm]

m [mm]

r

r

r1 [mm]

r1 [mm]

h1

h1

h2

h2

s [mm]

s [mm]

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Kolumnowe wskaźniki poziomu z elektrycznym pomiarem temperatury HCX-STL

Ocena: 4.76 / 5 (21 głosy)
Kolumnowe wskaźniki poziomu z elektrycznym pomiarem temperatury HCX-STL

Właściwości:

Kolumnowe HCX-STL - właściwości Kolumnowe HCX-STL - właściwości

Materiał

Przezroczysty technopolimer na bazie poliamidu (PA-T), wysoce odporny na uderzenia, rozpuszczalniki, oleje z dodatkami, węglowodory alifatyczne i aromatyczne, benzynę, naftę, estry fosforowe. Nie stosować w kontakcie z alkoholem i detergentami zawierającymi alkohol.

Śruby, nakrętki i podkładki

Stal ocynkowana.

Pierścienie uszczelniające

O-ring z gumy syntetycznej NBR.

Elektryczny czujnik temperatury

Śruba ze stali ocynkowanej z wbudowanym czujnikiem. Czujnik wykonany jest z platynowego opornika, którego rezystancja zmienia się zgodnie z temperaturą.

Dwupinowy obrotowy wtyk

Z frontowym lub bocznym (prawym bądź lewym) wyprowadzeniem przewodu. Stopień ochrony IP 65(zgodnie z IEC 529 możliwy do zwiększenia. Płaskie pierścienie uszczelniające z gumy syntetycznej NBR.

Ekran kontrastowy

Polakierowane na biało aluminium umieszczone w tylnej ściance wskaźnika dla uniknięcia bezpośredniego kontaktu z cieczą, dzięki czemu nie następuje żółknięcie ekranu wskutek przepływu gorącego płynu; możliwe jest jego wyjęcie przed montażem w celu naniesienia znaczników i ew. napisów (np. MIN-MAX).

Montaż

- Od wewnątrz zbiornika za pomocą załączonego kompletu śrub i nakrętek.
- Gdy nakrętki nie mogą być zamocowane od wewnątrz zbiornika, a ściany są wystarczająco grube, nagwintować dwa otwory w ścianie zbiornika i zamocować wskaźnik za pomocą załączonego zestawu śrub bez nakrętek.
- Gdy nakrętki nie mogą być zamocowane od wewnątrz zbiornika, a ściany nie są wystarczająco grube, zamontować za pomocą załączonego zestawu śrub oraz zestawu do szybkiego montażu FM Kit W celu uzyskania optymalnego uszczelnienia wskaźnika zalecane jest zastosowanie maksymalnego momentu dokręcenia śrub (patrz tabela) przy jego montażu. Chropowatość powierzchni zbiornika powinna wynosić Ra = 3 µm.

Maksymalna temperatura pracy ciągłej

90°C (z olejem).

Wykonania specjalne na życzenie (dla odpowiednich ilości)

Wskaźniki do użycia z płynami zawierającymi alkohol lub z gotującą wodą.

Właściwości i zastosowania

Wskaźnik kolumnowy HCX+STL wytwarza analogowy sygnał określający temperaturę cieczy.
Wykorzystanie spawania ultradźwiękowego do połączenia elementów korpusu gwarantuje absolutną szczelność wskaźnika. Korpus wykonany w całości z przezroczystego materiału: maksymalna widoczność poziomu płynu nawet z pozycji bocznej.

Dane Techniczne

W testach laboratoryjnych prowadzonych z użyciem oleju mineralnego do układów hydraulicznych typ CB68 (według normy ISO 3498) spoiny wskaźników przy 23°C wytrzymały ciśnienie:
-HCX.127-STL 18 bar
-HCX.254-STL 12 bar
W celu sprawdzenia możliwości zastosowania wskaźnika do innych olejów i cieczy lub w innych warunkach ciśnienia i temperatury, należy skontaktować się z działem technicznym ELESA+GANTER POLSKA lub przeprowadzić próby dla sprawdzenia poprawnego działania wskaźnika.

Montaż kabla dwużyłowego

1. Odkręcić wkręt zabezpieczający wtyczkę i zdjąć ją.
Wycisnąć na zewnątrz zaciski przyłączeniowe. Poluzować sześciokątną nakrętkę dławnicy.
2. Przewlec przewód przez wtyczkę i umocować końcówki w zaciskach. Oprawkę i zaciski nasunąć na wtyki i zabezpieczyć wkrętem.
3. Oprawkę można ustawić w 2 położeniach obróconych wzajemnie o 180°. Dokręcić dławnicę, aby przewód umocować mechanicznie i uszczelnić.

Działanie czujnika elektrycznego

Zadaniem czujnika temperatury jest pomiar zmienności rezystancji elementu platynowego opornika: 100 ohm = 0°C, 138.4 ohm = 100°C.

Wykres zmiany impedancji opornika w zależności od temperatury przedstawia się w przybliżeniu liniowo np. dla zakresu pomiaru 0º-100ºC odchyłka przy 50ºC wynosi 4ºC. Dla precyzyjnego pomiaru konieczne jest ustawienie liniowe rezystancji dla prawidłowego odczytu temperatury. Najbardziej aktualną definicję zależności między rezystancją a temperaturą podaje International Temperature Standard 90 (ITS-90). Zależność między rezystancją a temperaturą, osiągnięta w testach laboratoryjnych, mierząca bezpośrednio wartość rezystancji w obwodzie jest ukazana na wykresie.

Przy ustawieniu systemu należy też wziąć pod uwagę stratę temperatury i opór kabla.
Zmiana temperatury o 1°C spowoduje zmianę oporu o 0.384 ohm, więc nawet mały błąd w pomiarze oporu (na przykład, opór kabli podłączonych do czujnika) może sprawić znaczący błąd wskazania temperatury.

Z powodu niskich wartości sygnału, ważne jest by utrzymywać przewody z dala od kabli elektrycznych, silników i innych urządzeń które mogą emitować sygnały elektryczne. Użycie ekranowego kabla z uziemieniem na jednym końcu może pomóc zredukować zakłócenia. Przy użyciu długich kabli konieczne jest sprawdzenie czy system pomiarowy jest w stanie podołać oporowi kabla.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Kolumnowe wskaźniki poziomu z elektrycznym pomiarem temperatury HCX-STL
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.