Powrót do Osprzęt hydrauliczny

Filtruj

f [mm]

f [mm]

d [mm]

d [mm]

A [mm]

A [mm]

B [mm]

B [mm]

C [mm]

C [mm]

L [mm]

L [mm]

m* [mm]

m* [mm]

n [mm]

n [mm]

r

r

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Kolumnowe wskaźniki poziomu z pływakiem HCX-LT

Ocena: 4.90 / 5 (10 głosy)
Kolumnowe wskaźniki poziomu z pływakiem HCX-LT

Właściwości:

Kolumnowe HCX-LT - właściwości Kolumnowe HCX-LT - właściwości

Materiał

Przezroczysty technopolimer na bazie poliamidu (PA-T), wysoce odporny na uderzenia, rozpuszczalniki, oleje z dodatkami, węglowodory alifatyczne i aromatyczne, benzynę, naftę, estry fosforowe. Nie stosować w kontakcie z alkoholem i detergentami zawierającymi alkohol.

Śruby, nakrętki i podkładki

Stal ocynkowana.

Pierścienie uszczelniające

Guma syntetyczna NBR typu O-ring.

Pływak

Ebonit, kolor czarny.

Ekran kontrastowy

Polakierowane na biało aluminium umieszczone w tylnej ściance wskaźnika dla uniknięcia bezpośredniego kontaktu z cieczą. Możliwe jest jego wyjęcie przed montażem w celu naniesienia znaczników i ew. napisów (np. MIN-MAX).

Montaż

- Od wewnątrz zbiornika za pomocą załączonego kompletu śrub i nakrętek.
- Gdy nakrętki nie mogą być zamocowane od wewnątrz zbiornika, a ściany są wystarczająco grube, nagwintować dwa otwory w ścianie zbiornika i zamocować wskaźnik za pomocą załączonego zestawu śrub bez nakrętek.
W celu uzyskania optymalnego uszczelnienia wskaźnika zalecane jest zastosowanie maksymalnego momentu dokręcenia śrub (patrz tabela poniżej) przy jego montażu. Chropowatość powierzchni zbiornika powinna wynosić Ra = 3 µm.

Maksymalna temperatura pracy ciągłej

90°C (z olejem).

Właściwości i zastosowania

W kolumnowych wskaźnikach poziomu HCX/LT, poziom cieczy wskazuje pływak. Tego typu wskaźniki stosowane są np. w sytuacjach gdy ze względów konstrukcyjnych odczyt z przodu nie jest możliwy.
Wykorzystanie spawania ultradźwiękowego do połączenia elementów korpusu gwarantuje absolutną szczelność wskaźnika. Wykonanie całości z przezroczystego tworzywa daje bardzo dobrą czytelność poziomu płynu nawet z pozycji bocznej. Dodatkowo odczyt poprawia efekt soczewki powiększającej.

Instrukcja montażu

Aby zapewnić właściwy montaż wskaźnika, prosimy zastosować się do poniższych instrukcji:
1. Poziom cieczy w zbiorniku ustawić na minimum.
2. Wywiercić dwa otwory w ściance zbiornika. Oś niższego otworu powinna się znaleźć w odległości "m" (patrz tabela) poniżej minimalnego poziomu cieczy. Jest to poziom przy którym pływak zaczyna się podnosić.
Wartość "m" jest skalkulowana dla gęstości oleju 875kg/m3 przy 15°C.
Jeśli pojawi się czerwona linia na ekranie kontrastowym, poziom cieczy jest poniżej dopuszczalnego poziomu minimum.

Dane Techniczne

W testach laboratoryjnych prowadzonych z użyciem oleju mineralnego do układów hydraulicznych typ CB68 (według normy ISO 3498) spoiny wskaźników przy 23°C wytrzymały 12 bar.
W celu sprawdzenia możliwości zastosowania wskaźnika do innych olejów i cieczy lub w innych warunkach ciśnienia i temperatury, należy skontaktować się z działem technicznym ELESA+GANTER POLSKA lub przeprowadzić próby dla sprawdzenia poprawnego działania wskaźnika.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Kolumnowe wskaźniki poziomu z pływakiem HCX-LT
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.