Powrót do Osprzęt hydrauliczny

Filtruj

f [mm]

f [mm]

d [mm]

d [mm]

A [mm]

A [mm]

B [mm]

B [mm]

C [mm]

C [mm]

L [mm]

L [mm]

e [mm]

e [mm]

m [mm]

m [mm]

r

r

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Kolumnowe wskaźniki poziomu cieczy HCX-BW-SST

Ocena: 4.82 / 5 (28 głosy)
Kolumnowe wskaźniki poziomu cieczy HCX-BW-SST

Właściwości:

Kolumnowe HCX-BW-SST - właściwości Kolumnowe HCX-BW-SST - właściwości

Materiał

Przezroczysty technopolimer na bazie poliamidu (PA-T), wysoce odporny na uderzenia, rozpuszczalniki, oleje z dodatkami, węglowodory alifatyczne i aromatyczne, benzynę, naftę, estry fosforowe.
Nie stosować w kontakcie z alkoholem i detergentami zawierającymi alkohol. Specjalny rodzaj technopolimeru, z którego wykonany jest wskaźnik HCX. INOX-BW, zapobiega matowieniu powierzchni w kontakcie z gotującą wodą.

Śruby, nakrętki i podkładki

Śruby ze stali nierdzewnej AISI 303, nakrętki i podkładki ze stali nierdzewnej AISI 304.

Pierścienie uszczelniające

O-Ring FPM (typ VITON®, znak handlowy zastrzeżony przez DuPont Elastomers).

Ekran kontrastowy

Polakierowane na biało aluminium umieszczone w tylnej ściance wskaźnika, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z cieczą, dzięki czemu nie następuje żółknięcie ekranu wskutek przepływu gorącego płynu; możliwe jest jego wyjęcie przed montażem w celu naniesienia znaczników i ew. napisów (np. MIN-MAX).

Montaż

- Od wewnątrz zbiornika za pomocą załączonego kompletu śrub i nakrętek.
- Gdy nakrętki nie mogą być zamocowane od wewnątrz zbiornika, a ściany są wystarczająco grube, nagwintować dwa otwory w ścianie zbiornika i zamocować wskaźnik za pomocą załączonego zestawu śrub bez nakrętek.
W celu uzyskania optymalnego uszczelnienia wskaźnika zalecane jest zastosowanie maksymalnego momentu dokręcenia śrub (patrz tabela poniżej) przy jego montażu. Chropowatość powierzchni zbiornika powinna wynosić Ra = 3 µm.

Maksymalna temperatura pracy ciągłej

80°C chwilowo do 90°C.

Właściwości i zastosowania

Wykorzystanie spawania ultradźwiękowego do połączenia elementów korpusu gwarantuje absolutną szczelność wskaźnika. Wykonanie całości z przezroczystego tworzywa daje bardzo dobrą czytelność poziomu płynu nawet z pozycji bocznej. Dodatkowo odczyt poprawia efekt soczewki powiększającej.

Dane Techniczne

W testach laboratoryjnych prowadzonych z użyciem oleju mineralnego do systemów hydraulicznych CB68 (zgodnie z ISO 3498), spoiny wskaźników przy 23°C wytrzymały następujące wartości ciśnienia:
- HCX.76-INOX BW do 10 bar
- HCX.127-INOX BW do 10 bar
- HCX.254-INOX-BW do 10 bar
W celu sprawdzenia możliwości zastosowania wskaźnika do innych cieczy lub w innych warunkach ciśnienia i temperatury należy skontaktować się z działem technicznym ELESA+GANTER POLSKA lub przeprowadzić próby dla sprawdzenia poprawnego działania wskaźnika.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Kolumnowe wskaźniki poziomu cieczy HCX-BW-SST
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.