Powrót do Osprzęt hydrauliczny

Filtruj

f [mm]

f [mm]

d [mm]

d [mm]

A [mm]

A [mm]

B [mm]

B [mm]

C [mm]

C [mm]

L [mm]

L [mm]

e [mm]

e [mm]

m [mm]

m [mm]

r

r

Skala termometru °C

Skala termometru °C

Skala termometru °F

Skala termometru °F

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Kolumnowe wskaźniki poziomu ze śrubami montażowymi z technopolimeru HCX-VT

Ocena: 4.81 / 5 (43 głosy)
Kolumnowe wskaźniki poziomu ze śrubami montażowymi z technopolimeru HCX-VT

Właściwości:

Kolumnowe HCX-VT - właściwości Kolumnowe HCX-VT - właściwości Kolumnowe HCX-VT - właściwości

Materiał

Przezroczysty technopolimer na bazie poliamidu (PA-T), wysoce odporny na uderzenia, rozpuszczalniki, oleje z dodatkami, węglowodory alifatyczne i aromatyczne, benzynę, naftę, estry fosforowe. Nie stosować w kontakcie z alkoholem i detergentami zawierającymi alkohol.

Śruby

Wzmocniony włóknem szklanym technopolimer na bazie poliamidu (PA).

Nakrętki i podkładki

Stal ocynkowana (na życzenie stal nierdzewna).

Pierścienie uszczelniające

Guma syntetyczna NBR typ O-Ring (na życzenie FPM).

Ekran kontrastowy

Polakierowane na biało aluminium umieszczone w tylnej ściance wskaźnika dla uniknięcia bezpośredniego kontaktu z cieczą, dzięki czemu nie następuje żółknięcie ekranu wskutek przepływu gorącego płynu; możliwe jest jego wyjęcie przed montażem w celu naniesienia znaczników i ew. napisów (np. MIN-MAX).

Termometr

HCX/T-VT: wbudowany termometr do odczytu temperatury.

Montaż

- Od wewnątrz zbiornika za pomocą załączonego kompletu śrub i nakrętek.
- Gdy nakrętki nie mogą być zamocowane od wewnątrz zbiornika, a ściany są wystarczająco grube, nagwintować dwa otwory w ścianie zbiornika i zamocować wskaźnik za pomocą załączonego zestawu śrub bez nakrętek.
- Gdy nakrętki nie mogą być zamocowane od wewnątrz zbiornika, a ściany nie są wystarczająco grube, zamontować za pomocą załączonego zestawu śrub oraz $zestawu do szybkiego montażu $FM Kit{L_FMK}.
W celu uzyskania optymalnego uszczelnienia wskaźnika zalecane jest zastosowanie maksymalnego momentu dokręcenia śrub (patrz tabela poniżej) przy jego montażu. Chropowatość powierzchni zbiornika powinna wynosić Ra = 3 µm.

Maksymalna temperatura pracy ciągłej

90°C (z olejem).

Właściwości i zastosowania

Dzięki śrubom z technopolimeru, wskaźniki HCX/VT mogą być stosowane w aplikacjach odpornych na korozję, gdzie nie ma potrzeby używania stali nierdzewnej. Specjalnie wyżłobiony łeb śruby z technopolimeru zapewnia optymalny docisk pierścieni uszczelniających przy zastosowaniu odpowiedniego momentu dokręcania (patent ELESA).
Wykorzystanie spawania ultradźwiękowego do połączenia elementów korpusu gwarantuje absolutną szczelność wskaźnika. Korpus wykonany w całości z przezoczystego materiału: maksymalna widoczność poziomu płynu nawet z pozycji bocznej. Odczyt poziomu i temperatury poprawia efekt soczewki powiększającej.

Dane Techniczne

W testach laboratoryjnych prowadzonych z użyciem oleju mineralnego do układów hydraulicznych typ CB68 (według normy ISO 3498) spoiny wskaźników przy 23°C wytrzymały następujące wartości ciśnienia:
- HCX.127-VT do 18 bar
- HCX.254-VT do 12 bar
Maksymalne ciścnienie robocze przy 20°C wynosi 5 bar.
Maksymalne ciśnienie robocze przy 90°C wynosi 2 bar.
W celu sprawdzenia możliwości zastosowania wskaźnika do innych olejów i cieczy lub w innych warunkach ciśnienia i temperatury, należy skontaktować się z działem technicznym ELESA+GANTER POLSKA lub przeprowadzić próby dla sprawdzenia poprawnego działania wskaźnika.

Inne wykonania standardowe

- HCX/AR do użycia z płynami zawierającymi alkohol.
- HCX.INOX-BW do użycia z gotującą wodą.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Kolumnowe wskaźniki poziomu ze śrubami montażowymi z technopolimeru HCX-VT
Rysunek techniczny