Powrót do Normalia

Filtruj

d1

d1

d2

d2

d3 [mm]

d3 [mm]

d5 [mm]

d5 [mm]

h [mm]

h [mm]

l [mm]

l [mm]

Obciążenie nominalne

Obciążenie nominalne

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Śruby z uchem (obrotowe) GN 581.5

Ocena: 4.73 / 5 (33 głosy)
Śruby z uchem (obrotowe) GN 581.5


Korpus

Stal nierdzewna AISI 318 LN ulepszana, bez powłoki, w 100% testowana elektromagnetycznie na pęknięcia wg EN1677.


Śruba

Stal nierdzewna AISI 318 LN.


Właściwości

Śruby z uchem GN 581.5 ze stali nierdzewnej są łożyskowane obrotowo, dzięki czemu można je ustawić w taki sposób, aby wytrzymywało największe obciążenia (jak jest to potencjalnie możliwe w śrubach DIN 580 ze stali nierdzewnej).

Śruby z uchem GN 581.5 cechują się wysoką obciążalnością i sprawdzoną wytrzymałością spełniającą normy bezpieczeństwa (współczynnik bezpieczeństwa 4).

Wartości obciążeń wykazane w tabeli poniżej są wyraźnie zaznaczone na pierścieniach. Stosuje się do najbardziej niesprzyjających obciążeń z ostatniej tabeli.

Śruby z uchem GN 581.5 spełniają Dyrektywę 98 / 37 / CE i przechodzą testy BG.

Śruba sześciokątna nie może być usunięta z pierścienia.


Zastosowanie i wskazówki montażowe

Wartości w nawiasach odnoszą się do obciążalności śrub z uchem DIN 580 ze stali nierdzewnej. W miejscach gdzie wartości tych nie podano, zastosowanie śrub z uchem DIN 580 jest niedozwolone!

Czoło śruby GN 581.5 ze stali nierdzewnej musi być równe i pod odpowiednim kątem do otworu gwintowanego; zagłębienie pod śrubę musi być ≤ nominalna średnica gwintu.

Czoło śruby z gniazdem sześciokątnym musi pewnie dolegać, a pierścień musi dać się obrócić o 360° (nie używać podkładek).

Przed zastosowaniem obciążenia, obrócić śrubę w kierunku działania siły. Śruby nie są dostosowane do częstych cykli obrotowych pod obciążeniem.

Podane wartości obciążeń ustalono przy następujących parametrach: długość wkręconego gwintu 1 x nominalna średnica gwintu przy stali o wytrzymałości na rozciąganie = 37 kG/mm2, przy temperaturze otoczenia – 40 °C do + 280 °C. Obciążalność dla innych materiałów i innej długości wkręconego gwintu: na zapytanie.

Więcej szczegółów co do stosowania i specyfikacje zawarte są w instrukcji dołączanej do każdej śruby.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Śruby z uchem (obrotowe) GN 581.5
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.