Filtruj

d1H13

d1H13

d2 h13 Typ niski

d2 h13 Typ niski

d2 h13 Typ wysoki

d2 h13 Typ wysoki

s Typ niski

s Typ niski

s typ wysoki

s typ wysoki

d3H13

d3H13

f Typ niski

f Typ niski

f Typ wysoki

f Typ wysoki

Dla trzpieni gwintowanych

Dla trzpieni gwintowanych

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Cena

Cena

Podkładki do dużych obciążeń GN 6339 - typ niski, typ wysoki

Podkładki do dużych obciążeń GN 6339 - typ niski, typ wysoki

Specyfikacja

Stal, 1.7227 (42 CrMoS 4 V)

hartowana, wytrzymałości na rozciąganie

Rm = 1220 ... 1400 N/mm2

precyzyjnie toczona, szlifowana

Powierzchnia oksydowana na czarno BT

z powłoką GEOMET 500 G0

Informacje

Wpływ podkładki na jakość połączenia gwintowego często pozostaje niedoceniony. Podkładki GN 6339 umożliwiają tworzenie precyzyjnych połączeń gwintowanych o wysokiej wytrzymałości.

Dzięki zastosowaniu GN 6339 uzyskuje się wyższe wartości sił docisku unikając jednocześnie naprężeń między łbem śruby, a podkładką.

W konsekwencji dla określonych wartości sił docisku istnieje możliwość użycia śrub o mniejszych rozmiarach.

Własności tych podkładek wynikają zarówno z ich specyficznej konstrukcji , jak i jakości wykonania. Specjalna konstrukcja podkładki pozwala uzyskać pełny kontakt między powierzchnią dociskową łba śruby, a podkładką. Utwardzona i szlifowana powierzchnia styku podkładki z łbem śruby zapewnia niższy współczynnik tarcia i zwiększa trwałość podkładki, szczególnie w aplikacjach, gdzie wymagane jest częste zaciskanie i luzowanie.

Podkładki GN 6339 stosuje się wyłącznie ze śrubami klasy 8.8 / 10.9 / 12.9.

Dane techniczne

 

Średnica zewnętrzna d2

Średnica zewnętrzna d2, dla mniejszych rozmiarów podkładki GN 6339 odpowiada podkładkom DIN 125 / ISO 7089, dla większych rozmiarów podkładkom DIN 7349.

Średnica zewnętrzna powierzchni stożkowej d3

Średnica ta, wraz z kątem nachylenia ? 70o oraz średnicą wewnętrzną d1, stanowi najważniejsze wymiary podkładek precyzyjnych. Rozmiar d3 (nawet w najmniejszym wymiarze zakresu tolerancji) jest większy od najmniejszej średnicy powierzchni dociskowej łba śruby. Gwarantuje to, że krawędź średnicy d3 nie zostanie wciśnięta w promień przejścia, znajdujący się na styku łba śruby z jego gwintowanym trzpieniem.

Średnica wewnętrzna d1

Średnica d1 powinna być jak najbardziej zbliżona do średnicy gwintu śruby. Zapewnia to wymaganą precyzję centrowania podkładki względem śruby i zapobiega uszkodzeniu samej śruby.

Kąt nachylenia ? = 70o ± 2o

Ten stosunkowo duży kąt jest niezbędny podczas korzystania ze śrub z łbem sześciokątnym, które posiadają zwężenie pod łbem śruby.

Ścięcie F

Wudłużenie boku F fazowania, począwszy od d3, tworzy przecięcie (krawędź) z d1, która zapewnia najmniejszy możliwy luz promieniowy ze zwężeniem pod łbem śruby.Nawet przy minimalnym kącie fazy ? = 68° oraz najmniejszych wymiarach d1 i d3, ten luz promieniowy jest wystarczający dla wszystkich śrub zgodnych z normą DIN EN.

Wysokość h

Jest to wysokość cylindrycznej części średnicy wewnętrznej d1 i powinna być możliwie jak największa w stosunku do skoku gwintu śruby.

Grubość podkładki s

Podkładki GN 6339 są wyższe niż podkładki DIN (wyjątek: podkładki DIN 7439, które odpowiadają gabarytami większym rozmiarom podkładek GN 6339).Większa grubość sprawia, że podkładka jest mocniejsza ale też pozwala na uzyskanie wymaganego ścięcia F i wysokości h, które zapobiegają uszkodzeniu gwintu śruby podczas jej dokręcania.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Podkładki do dużych obciążeń GN 6339 - typ niski, typ wysoki
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.