Koła do pasów zębatych

Koła do pasów zębatych

Posiadamy koła do wszystkich typów standardowych pasów zębatych z podziałką metryczną i calową. Standardowo koła do pasków zębatych wykonane są jako półprodukty z otworem technologicznym do dalszej obróbki lub do mocowania za pomocą znormalizowanych tulei Taper Lock o średnicy otworu od 10mm do 125mm z wykonanym rowkiem wpustowym.

Koła pasowe zębate

Koła pasowe zębate w zależności od typu podziałki i rozmiaru produkowane są z aluminium lub czernionej stali. Średni czas nieskomplikowanej obróbki koła na pasek zębaty wynosi około 2-3 dni. Prosta obróbka to np. rozwiercenie otworu do wymaganej średnicy i tolerancji, dorobienie rowka pod klin, wykonanie otworów gwintowanych pod wkręty zabezpieczające, itp.

Oferowane koła pasowe zębate utrzymują stały kontakt z pasem dzięki zębatym profilom, które wzajemnie się uzupełniają, zapobiegając poślizgowi pasa. To oznacza płynną pracę bez straty energii. Warto wspomnieć, że koło na pasek zębaty wyposażone jest w burty (flansze), które skutecznie utrzymują pas w osi, chroniąc go przed przesunięciem się czy odkształceniem. To dodatkowa ochrona i stabilizacja dla Twojego systemu napędowego.

Koła do pasków zębatych

Koło pasowe zębate powoduje, że pas zębaty jest prowadzony bezbłędnie, co zapewnia płynną pracę mechanizmu bez straty energii. Nasze koła do pasów zębatych są również niezwykle odporne na zużycie, dzięki solidnej konstrukcji i trwałym materiałom, z których są wykonane.

Koło pasowe zębate

Poprawnie dobrane i zainstalowane koła pasowe zębate mogą przyczynić się do zwiększenia wydajności całego systemu napędowego. Koło zebate pasowe składa się z wieńca, tarczy i pasty.

Koło na pasek zębaty - jak wybrać?

Przy wyborze koła do pasów zębatych należy zwrócić uwagę przede wszystkim na: ilość zębów, szerokość wieńca, podziałkę, profil zęba, prędkość obrotów, metody montażu koła. Niedopasowanie koła pasowego zębatego do prędkości obrotowej może mieć kilka negatywnych skutków. Może to prowadzić do nadmiernego zużycia zarówno pasa zębatego, jak i kół pasowych zębatych a także do powstania wibracji w systemie napędowym.

Za dodatkową opłatą, istnieje możliwość zamówienia koła z wykonaną obróbką.
Rozwiń opis
Zwiń opis