Powrót do Elementy sterujące

Filtruj

h1

h1

d1

d1

d2

d2

d3 -0.05 [mm]

d3 -0.05 [mm]

d5 -0.008 [mm]

d5 -0.008 [mm]

l3 max. [mm]

l3 max. [mm]

A/F [mm]

A/F [mm]

t [mm]

t [mm]

x [mm]

x [mm]

Typ

Typ

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Rolki / Rolki mimośrodowe GN 2426

Ocena: 4.79 / 5 (85 głosy)
Rolki / Rolki mimośrodowe GN 2426

Specyfikacja
 

Typ
- Typ N: Rolka z centralną osią obrotu
- Typ E: Rolka mimośrodowa (z mimośrodowo przesuniętą osią obrotu)
- Typ B: Rolka z osiowym przelotowym otworem montażowym

Rolka
- Stal łożyskowa, hartowana
- Łożysko rolki osłonięte, zabezpieczenie przed kurzem w wodą
- Ciągłe smarowanie łożyska
Pierścień uszczelniający
Guma NBR 2RS

Oś rolki
Stal ocynkowana, pasywacja niebieska


Informacje

Rolki łożyskowe GN 2426 w połączeniu z szynami prowadzącymi GN 2422 tworzą gotowe, kompaktowe systemy rolkowych prowadnic liniowych.

W celu zapewnienia idealnej płynności i liniowości ruchu, zewnętrzne powierzchnie rolek mają kształt nieco kulisty. Taka konstrukcja gwarantuje otrzymanie czterech punktów styku rolki z odpowiednio ukształtowaną szyną łożyska stałego (Typ XT lub XV).


Wykonania specjalne na życzenie

- Łożyska z metalowymi pierścieniami uszczelniającymi (typ 2Z)


Rolkowe systemy prowadnic linowych

Rolkowe systemy prowadnic liniowych umożliwiają niezawodne i ekonomiczne przemieszczanie liniowe różnego typu modułów sprzętowych. Do ich głównych zalet zalicza się długą żywotność oraz cichą pracę. Cechy te sprawiają, że systemy rolkowe są niezbędnymi składnikami układów skutecznego i bezpiecznego przemieszczania podzespołów urządzeń, przy niskim wkładzie energii.
Gama produktów obejmuje wszystkie elementy niezbędne do budowy kompaktowych i łatwych w montażu rolkowych prowadnic liniowych. Każdy układ składa się z zewnętrznej szyny oraz rolek lub wózków rolkowych, poruszających się wewnątrz niej.
Szyny są podstawą rolkowych prowadnic liniowych. Mogą one być przystosowane do stałego lub swobodnego łożyskowania rolek. W wersji z łożyskowaniem stałym, rolki wewnątrz szyny łożyskowane są w dwóch płaszczyznach, podczas gdy w wersji swobodnej, tylko w jednej (pozwalając na ich osiowy przesuw). Z połączenia obu wersji łożyskowania tworzy się układ kompensujący wzajemne przemieszczenia lub błędy równoległość powstałej konstrukcji. Precyzyjna obróbka pozostałych elementów konstrukcyjnych takiego układu może być zatem ograniczona do niezbędnego minimum. Szyny prowadzące mogą być montowane na jeden z dwóch sposobów, poprzez otwory cylindryczne, bądź samocentrujące otwory stożkowe.
Wózki rolkowe dostępne są w trzech typach konstrukcji, różniących się sposobem montażu, materiałem oraz stopniem uszczelnienia. Wszystkie wózki rolkowe posiadają po trzy rolki, z których środkowa jest zawsze regulowana mimośrodowo, umożliwiając wstępne ich napięcie wewnątrz szyny (wyregulowanie luzu łożyskowego). W zależności od wersja szyny, na obu końcach wózka rolkowego mogą być zainstalowane zgarniacze.
Same rolki są podobne w konstrukcji do łożysk kulkowych z nierozłączalnym czopem, używanym jako element mocujący.
Jako wykonania specjalne, rolki i zgarniacze według podanych standardów mogą być dostarczane oddzielnie.
Wszystkie warianty wykonania dostępne są w nominalnych wymiarach szyn H1 = 18, 28, 35 i 43 mm. Poza standardowym zakresem, mogą również dostępne w odcinkach o długości do 3600 mm, w jednym kawałku, lub odcinkach dostosowanych do indywidualnych wymagań klienta.


Rolkowe systemy prowadnic linowych

Aby zapewnić maksymalną elastyczność, rolkowe systemy prowadnic liniowych dostępne są z elementów wymienionych poniżej. W zależności od wymagań, poszczególne komponenty mogą być dostarczane w odpowiednich ilościach. Ponieważ w większości aplikacji, zarówno szyny prowadzące, jak i wózki rolkowe, muszą być montowane oddzielnie, elementy te dostarczone są niezłożone i zapakowane oddzielnie.
Na życzenie dostępne są w pełni zmontowane rolkowe systemy prowadnic liniowych, zawierające zarówno szyny GN 2422, jak i wózki rolkowe GN 2424.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Rolki / Rolki mimośrodowe GN 2426
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.