Powrót do Elementy sterujące

Filtruj

h1

h1

m1

m1

d1

d1

d2

d2

m2

m2

s1

s1

s2 [mm]

s2 [mm]

A/F [mm]

A/F [mm]

Typ

Typ

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Szyny rolkowych prowadnic liniowych GN 2422

Ocena: 4.78 / 5 (857 głosy)
Szyny rolkowych prowadnic liniowych GN 2422


Specyfikacja

Typy
- Typ UT: Szyna łożyska swobodnego, otwory montażowe pod śruby z płaskim łbem walcowym
- Typ UV: Szyna łożyska swobodnego, otwory montażowe pod śruby z łbem stożkowym
- Typ XT: Szyna łożyska stałego, otwory montażowe pod śruby z płaskim łbem walcowym
- Typ XV: Szyna łożyska stałego, otwory montażowe pod śruby z łbem stożkowym

Stal ulepszona cieplnie
- ocynkowana, pasywacja niebieska
- bieżnie hartowane

Śruby z płaskim łbem walcowym (typy UT / XT)
Stal ocynkowana, pasywacja niebieska


Informacje

Szyny rolkowych prowadnic liniowych GN 2422 przeznaczone są do współpracy z wózkami rolkowymi GN 2424 lub GN 2426, tworząc rolkowe systemy prowadnic liniowych. Tego typu zwarte systemy wykorzystywane są na przykład do przesuwu osłon maszyn, lub innych układach mechanicznych maszyn i urządzań, wymagających przesuwu liniowego.
Systemy te charakteryzują się dużą sztywnością, cichą pracą oraz pozwalają osiągać wysokie prędkości przemieszczeń liniowych. Możliwość kojarzenia łożysk swobodnych i stałych zapewnia poprawną pracę nawet w przypadku konstrukcji o niedoskonałej liniowości i równoległości powierzchni montażowych. Śruby z płaskim łbem walcowym dostarczane są razem z prowadnicami typu UT i XT.


Akcesoria

- Wózki rolkowe GN 2424 (patrz strona 22)
- Rolki GN 2426 (patrz strona 26)
 

Wykonania specjalne na życzenie

- inne długości szyn (do 3600 mm)
- inne rozstawy otworów montażowych m1/m2


Rolkowe systemy prowadnic linowych

Rolkowe systemy prowadnic liniowych umożliwiają niezawodne i ekonomiczne przemieszczanie liniowe różnego typu modułów sprzętowych. Do ich głównych zalet zalicza się długą żywotność oraz cichą pracę. Cechy te sprawiają, że systemy rolkowe są niezbędnymi składnikami układów skutecznego i bezpiecznego przemieszczania podzespołów urządzeń, przy niskim wkładzie energii.
Gama produktów obejmuje wszystkie elementy niezbędne do budowy kompaktowych i łatwych w montażu rolkowych prowadnic liniowych. Każdy układ składa się z zewnętrznej szyny oraz rolek lub wózków rolkowych, poruszających się wewnątrz niej.
Szyny są podstawą rolkowych prowadnic liniowych. Mogą one być przystosowane do stałego lub swobodnego łożyskowania rolek. W wersji z łożyskowaniem stałym, rolki wewnątrz szyny łożyskowane są w dwóch płaszczyznach, podczas gdy w wersji swobodnej, tylko w jednej (pozwalając na ich osiowy przesuw). Z połączenia obu wersji łożyskowania tworzy się układ kompensujący wzajemne przemieszczenia lub błędy równoległość powstałej konstrukcji. Precyzyjna obróbka pozostałych elementów konstrukcyjnych takiego układu może być zatem ograniczona do niezbędnego minimum. Szyny prowadzące mogą być montowane na jeden z dwóch sposobów, poprzez otwory cylindryczne, bądź samocentrujące otwory stożkowe.
Wózki rolkowe dostępne są w trzech typach konstrukcji, różniących się sposobem montażu, materiałem oraz stopniem uszczelnienia. Wszystkie wózki rolkowe posiadają po trzy rolki, z których środkowa jest zawsze regulowana mimośrodowo, umożliwiając wstępne ich napięcie wewnątrz szyny (wyregulowanie luzu łożyskowego). W zależności od wersja szyny, na obu końcach wózka rolkowego mogą być zainstalowane zgarniacze.
Same rolki są podobne w konstrukcji do łożysk kulkowych z nierozłączalnym czopem, używanym jako element mocujący.
Jako wykonania specjalne, rolki i zgarniacze według podanych standardów mogą być dostarczane oddzielnie.
Wszystkie warianty wykonania dostępne są w nominalnych wymiarach szyn H1 = 18, 28, 35 i 43 mm. Poza standardowym zakresem, mogą również dostępne w odcinkach o długości do 3600 mm, w jednym kawałku, lub odcinkach dostosowanych do indywidualnych wymagań klienta.


Rolkowe systemy prowadnic linowych

Aby zapewnić maksymalną elastyczność, rolkowe systemy prowadnic liniowych dostępne są z elementów wymienionych poniżej. W zależności od wymagań, poszczególne komponenty mogą być dostarczane w odpowiednich ilościach. Ponieważ w większości aplikacji, zarówno szyny prowadzące, jak i wózki rolkowe, muszą być montowane oddzielnie, elementy te dostarczone są niezłożone i zapakowane oddzielnie.
Na życzenie dostępne są w pełni zmontowane rolkowe systemy prowadnic liniowych, zawierające zarówno szyny GN 2422, jak i wózki rolkowe GN 2424.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Szyny rolkowych prowadnic liniowych GN 2422
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.