Powrót do Wskaźniki

Filtruj

Podziałka skali (liczba działek)

Podziałka skali (liczba działek)

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Pokrętła z wbudowanym wskaźnikiem grawitacyjnym MBT-GW

Ocena: 4.79 / 5 (135 głosy)
Pokrętła z wbudowanym wskaźnikiem grawitacyjnym MBT-GW

Właściwości:

Pokrętła MBT-GW - właściwościPokrętła MBT-GW - właściwościPokrętła MBT-GW - właściwościPokrętła MBT-GW - właściwości


Pokrętło radełkowane w "ścięty diament"

Wysokoudarowy technopolimer na bazie poliamidu (PA). Wtopiona piasta. Odporny na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne.


Oprawka

Technopolimer. Wtopiony wokół szyby.


Kolor

Czarny, wykończony na mat.


Szybka

Przezroczysty poliamid (PA-T) (praktycznie nietłukąca). Spawana ultradźwiękowo z obudową. Odporna na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne (unikać kontaktu z alkoholem w czasie czyszczenia).


Tarcza

Aluminium anodowane na mat, podziałka zgodnie lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, kolor czarny.


Montaż

Piasta stalowa oksydowana na czarno, z otworem rozwiercanym standardowo w tolerancji H7. W komplecie z wkrętem zabezpieczającym z gniazdem sześciokątnym i wklęsłym czołem do ustalania na wałku zgodnie z UNI 5929-85.


Odczyt

Pięciocyfrowy mechanizm wskaźnika położenia (cztery czarne cyfry i jedna czerwona) oraz zwiększająca dokładność odczytu czerwona wskazówka. Czerwone pola wskaźnika cyfrowego wskazują części dziesiętne podczas gdy wskazówka części setne. Odczyt pokazuje bezwględną wartość położenia, tzn.: odległość elementu regulowanego od punktu bazowego (0). Jeden obrót wskazówki odpowiada jednemu obrotowi wałka. Pełny obrót czerwonej wskazówki (czyli też wałka) odpowiada określonemu wskazaniu odczytu cyfrowego (patrz tabela "wskazanie licznika cyfrowego po jednym obrocie czerwonej wskazówki").


Ochrona IP

Całkowita szczelność, stopień ochrony IP 67, zgodnie z tabelą IEC 529.


Właściwości i zastosowania

Wskaźniki obrotów z napędem grawitacyjnym mocuje się do wałków pracujących w osi poziomej lub odchylonej od poziomej o kąt max 60° (patrz wstęp do Wskaźników grawitacyjnych).


Ergonomia i konstrukcja

Zewnętrzna powierzchnia pokrętła jest radełkowana w tzw. “ścięty diament” co pozwala na wygodniejszy chwyt oraz przenoszenie maksymalnego momentu obrotowego nawet w najgorszych warunkach zewnętrznych, nie powodując przy tym zmęczenia operatora.


Instrukcja

Wskaźniki te są dostarczane ze śrubą z tyłu obudowy zapobiegającą obrotowi mechanizmu w czasie transportu i przemieszczeniu wskazówek. Przed montażem wskaźnika usunąć śrubę z tyłu i zamocować w jej miejsce element samoprzylepny gwarantujący ochronę IP 67.
Pokrętła z wbudowanym wskaźnikiem grawitacyjnym MBT-GW

Rozwiń opis
Zwiń opis
Pokrętła z wbudowanym wskaźnikiem grawitacyjnym MBT-GW
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.