Powrót do Zamki

Filtruj

Oznaczenie  

Oznaczenie  

Wykonanie

Wykonanie

Montaż

Montaż

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Uchwyty wielofunkcyjne ESC

Ocena: 4.76 / 5 (95 głosy)
Uchwyty wielofunkcyjne ESC

Właściwości:

Uchwyty wielofunkcyjne ESC - właściwościUchwyty wielofunkcyjne ESC - właściwościUchwyty wielofunkcyjne ESC - właściwości


Materiał

Wzmocniony włóknem szklanym technopolimer na bazie poliamidu (PA). Odporny na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne.


Kolor

Czarny, wykończony na mat.


Prowadnice

Technopolimer na bazie żywicy acetalowej (POM), kolor czarny, wykończony na mat.


Wykonania standardowe

Montaż za pomocą śrub M6 z łbem sześciokątnych wg DIN 933 lub nakrętek sześciokątnych DIN 439B.
- ESC: uchwyt bez zamka.
- ESCK: uchwyt z zamkiem.
Zamek z niklowanego stopu cynku. Dwa klucze z niklowanego mosiądzu, wyjmowane w dwóch pozycjach co 180°, zamykanie po obrocie w prawo o 180°. 200 róznych kombinacji: każdy zamek posiada parę kluczy o różnych kombinacjach.
- ESCKU: uchwyt z zamkiem.
Zamek z niklowanego stopu cynku. Dwa klucze z niklowanego mosiądzu, wyjmowane w dwóch pozycjach co 180°, zamykanie po obrocie w prawo o 180°. Jedna kombinacja: wszystkie zamki mają ten sam numer klucza.


Właściwości i zastosowania

Uchwyt wielofunkcyjny ESC (patent ELESA) utrzymuje drzwi w pozycji zamkniętej. Ze względu na umiejscowienie uchwytu na zewnątrz drzwi jego montaż jest bardzo prosty. Uchwyt poprzez wbudowane prowadnice, potrafi kompensować niedopasowanie drzwi, sprowadzając je do właściwej pozycji w czasie zamykania.
Mocowanie od tyłu sprawia że uchwyt jest odporny na niepożądaną ingerencję z zewnątrz. Wymiary uchwytu pozwalają na montaż na profilach o rozmiarze minimalnie 25 mm i maksymalnie 40 mm.


Instrukcja montażu

Aby zapewnić prawidłową siłę zwalniania (maks. 45 N), sugerujemy umiejscowienie dwóch części uchwytu jak najbliżej siebie (rys. 1). Dla ułatwienia montażu z użyciem nakrętki, sugerujemy wsunąć ją początkowo w miejsce zaznaczone na rysunku (rys. 2).

Rozwiń opis
Zwiń opis
Uchwyty wielofunkcyjne ESC
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.