Filters
Filtruj

Moc [kW]

Moc [kW]

Zasilanie

Zasilanie

Prąd wyjściowy [A]

Prąd wyjściowy [A]

Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość)

Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość)

Czas realizacji

Czas realizacji

Cena

Cena

ESV/SMV

Falowniki Lenze ESV / SMV

Przemiennik częstotliwości SMV IP31

Są to wysokiej jakości przemienniki do ogólnych zastosowań w przemyśle: o zmiennych prędkościach, prostej obsłudze, wysokich osiągach, bezczujnikowej regulacji wektorowej. Dostępne w przedziale mocy od 0.25 do 45kW.
Łatwe w montażu, programowaniu i obsłudze.  Dzięki szybkiej reakcji dynamicznej momentu obrotowego, zaawansowanej autoregulacji i znakomitemu działaniu przy niskich obrotach - spełniają najróżnorodniejsze wymagania bez względu na prędkość.
Przemienniki SMV IP31 wyposażone są w prosty moduł obsługi z czytelnymi parametrami, dzięki czemu obsługa jest praosta, a rozruch jest łatwy. Dzięki modułowi pamięci EPM napędy te można błyskawicznie zaprogramować. Alternatywnie moduł pamięci EPM z ręcznym programatorem zapewnia ustawienie napędu w trybie offline.
Do dyspozycji jest 200% przeciążalność, idealna do uruchamiania dużych obciążeń, dzięki czemu napęd wykazuje ponadprzeciętne osiągi. Seria SMV odzyskuje sprawność po 100 % obciążeniu uderzeniowym zaledwie w ciągu 0,15 sekundy bez urządzenia do sprzężenia zwrotnego, dzięki czemu utrzymywanie prędkości działa również sprawnie.

Przemiennik SMV IP31 oferują:
 • zasilanie 240 VAC 1-fazowe, 3-fazowe wyjście 0.37 do 2.2kW
 • zasilanie 400-480 VAC 3-fazowe 0.37 do 45kW
 • zasilanie 120 V AC 1-fazowe z dublerem napięcia 3-fazowym wyjściem 0,37 do 1,1 kW
 • na żądanie modele na napięcie 240V 3-fazowe wyjście do 7,5 kW, i 600 V
Wszystko co niezbędne:
 • Wymienne moduły komunikacji dla CANopen, PROFIBUS, Device Net, RS232/485
 • Ręczny programator dla modułu pamięci EPM
 • Dynamiczne hamulce dla modeli 3-fazowych
 • Moduł zdalnego sterowania (klawiatura)
Przemiennik częstotliwości SMVector - IP65

Przeznaczone dla aplikacji w trudnych warunkach środowiskowych. Stopień ochrony IP65 oznacza, że napęd przystosowano do pracy w najtrudniejszych warunkach środowiskowych, jak pył czy wilgoć. Odporny jest również na skierowane bezpośrednio strumienie wody. Można wybrać rodzaj tworzywa obudowy w zależności od wymagań aplikacji  (ABS plastyk lub poliwęglan - obudowa plastykowa ABS do zastosowań wewnątrzbudynkowych, obudowa poliwęglanowa do zastosowań na otwartej przestrzeni oraz aplikacji niskotemperaturowych). Dostępne w przedziale mocy od 0.37 do 22kW.
Napędy SMVector są proste w użyciu. Łatwo się je programuje za pomocą zintegrowanej klawiatury. Elastyczny tryb wektorowy, szeroki wybór modułów komunikacyjnych (RS485 - Modbus RTU, CANopen, Profibus DP, DeviceNet) oraz  opcjonalny wyłącznik zasilania (Przemiennik czestotliwości SMV IP65 w wersji obudowy ABS ma opcjonalnie do wyboru zintegrowany wyłącznik zasilania (wyłcznik awaryjny) - mapęd można wtedy bezpiecznie i szybko odłączyć od zasilania) sprawiają, że falowniki serii SMVector IP65 to doskonałe rozwiązanie za rozsądną cenę.
Napędy SMVector wyposażone są w unikatowy moduł pamięci EPM (Elektroniczny Programowalny Moduł). Ustawienia parametrów mogą być zapisane w kości EPM, a następnie można je skopiować i wykorzystać w innych napędach. 

Parametry techniczne:
 • Zakres mocy: 0.37 do 22kW
 • Stopień ochrony IP65: Szerokie możliwości montażowe. Oszczędność przestrzeni, okablowania i czasu instalacji
 • Dynamiczna reakcja na zmianę momentu, dobre właściwości napędu przy niskich prędkościach obrotowych, przeciążalność momentu do 200%
 • Cyfrowe i analogowe I/O – elastyczne i konfigurowalne - zależnie od modelu zaciski sterujące obejmują: funkcje start/stop, analogowe wprowadzanie wartości zadanych (napięciem lub prądem), swobodnie programowalne wejścia oraz swobodnie programowalne wyjście przekaźnikowe oraz wyjścia analogowe.
 • Wymienny moduł pamięci EPM
 • Dodatkowe akcesoria: zewnętrzna klawiatura, dynamiczny moduł hamujący, filtry RFI 

Bardziej szczegółowe informacje odnośnie przemienników serii SMVector można znaleźć w instrukcji obsługi tego modelu. Zapraszamy również do zapoznania się z katalogiem.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.