ESMD
Falowniki smd dostępne są w zakresie mocy od 0,25 do 22 kW. Charakteryzują się kompaktową budową. Trzy przyciski operacyjne zlokalizowane na panelu falownika zapewniają nam łatwy i szybki dostęp do wszystkich parametrów przemiennika. Wprowadzone parametry można zapisać na wymiennej kości pamięci. Dzięki temu programowanie może odbywać się bezpośrednio na przemienniku, albo w trybie offline przy pomocy ręcznego programatora EPM. Raz wprowadzone parametry można wykorzystać, kopiować i edytować – tyle razy ile jest to potrzebne. Falowniki serii smd posiadają zintegrowane zabezpieczenie przeciążeniowe silnika.
Mikroprocesor oblicza w tym celu moc silnika niezależnie od wyjściowej prędkości, chroni silnik, dzięki czemu nie potrzebny jest inny osprzęt. Ponadto smd wyposażony jest w ogranicznik prądu z obniżaniem częstotliwości dla zapewnienia ciągłej pracy, bez przekroczenia momentu krytycznego silnika, bardzo czytelny wyświetlacz LED i możliwość cichej pracy dzięki regulowanej częstotliwości kluczowania od 10 kHz. Zaciski sterujące obejmują: funkcje start/stop, analogowe wprowadzanie wartości zadanych (napięciem lub prądem), swobodnie programowalne wejścia oraz swobodnie programowalne wyjście przekaźnikowe. Możliwości systemu można znacznie rozbudować przy pomocy akcesoriów takich jak: wspomniany już moduł pamięci i programator EPM, jednostki hamujące (kompaktowe moduły, składające się z choppera hamującego i zintegrowanej rezystancji), filtry przeciwzakłóceniowe (filtry montażowe zajmują niewiele miejsca, w urządzeniach jednofazowych należą do wyposażenia seryjnego), moduł obsługi (zewnętrzna klawiatura o stopniu ochrony IP65 – na przykład do zabudowy w drzwiczkach szafki; klawiatura posiada pole z przyciskami dla funkcji start/stop, obroty w prawo/lewo, wprowadzanie obrotów i wyświetlacz LED).
Bardziej szczegółowe informacje odnośnie przemienników serii smd można znaleźć w instrukcji obsługi tego modelu. Zapraszamy również do zapoznania się z katalogiem.