Powrót do Dźwignie zaciskowe

Filtruj

R [mm]

R [mm]

L [mm]

L [mm]

D

D

H [mm]

H [mm]

H1 [mm]

H1 [mm]

h1

h1

h2 [mm]

h2 [mm]

h3

h3

d1 [mm]

d1 [mm]

l1

l1

Gwint d

Gwint d

Gwint l

Gwint l

Ilość zębów z

Ilość zębów z

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Dźwignie nastawne ERZ.SST-p

Ocena: 4.79 / 5 (481 głosy)
Dźwignie nastawne ERZ.SST-p

Właściwości:

Dźwignie nastawne ERZ.SST-p - właściwościDźwignie nastawne ERZ.SST-p - właściwości


Ramię

Wzmocniony włóknem szklanym technopolimer na bazie poliamidu (PA). Odporny na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne. Wtopiony wielokarb ze stopu cynku do sprzęgania ramienia z korpusem.


Kolor

Szaro-czarny, wykończony na mat.


Korpus

Stal nierdzewna AISI 303, z gwintowanym trzpieniem i wielokarbem do sprzęgania z ramieniem. Śruba łącząca i sprężyna powrotna ze stali nierdzewnej AISI 303.


Wykonania specjalne na życzenie (dla odpowiednich ilości)

Ramię w kolorze pomarańczowym.


Właściwości i zastosowanie

Dźwignie nastawne użyteczne są szczególnie w sytuacjach, kiedy kąt obrotu dźwigni jest ograniczony brakiem miejsca. Wewnętrzny wielokarb ramienia ze stopu cynku oraz korpus ze stali nierdzewnej tworzą sprzęgło w całości wykonane z metalu. Zwiększa to wytrzymałość i trwałość połączenia oraz umożliwia łatwiejszą modyfikację w przypadku wykonań specjalnych.
Stal nierdzewna AISI 303, dzięki wysokiej odporności na korozję, pozwala zastosować te dźwignie w maszynach i urządzeniach pracujących w sektorach w których przepisy lub czynniki higieniczne, klimatyczne czy środowiskowe wymuszają użycie materiałów odpornych na korozję.


Instrukcja użycia

W celu przestawienia ramienia dźwigni w czasie zaciskania należy ją unieść tak, aby nastąpiło wyzębienie sprzęgła i przekręcić do żądanej pozycji. Po puszczeniu ramienia sprężyna powrotna samoczynnie sprzęga zęby.
Jeśli w trakcie montażu dźwignia nie może wykonywać obrotu o 360º, korpus można wkręcać kluczem "imbusowym" po uprzednim odciągnięciu dźwigni.


Ergonomia i konstrukcja

Lekko wygięte ramię z pogrubieniem na końcu daje dłoni operatora poczucie pewnego i wygodnego chwytu oraz nadaje jej bardziej elegancki wygląd. Konstrukcja ramienia tej dźwigni jest identyczna z konstrukcją dźwigni ERX.SST, która została nagrodzona przez jury Industrial Design: Die Gute Industrieform Hannover 1995, Internationaler Designpreis des Landes Baden-Württemberg 1996/97.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Dźwignie nastawne ERZ.SST-p
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.