Filtruj

D1±0.1

D1±0.1

Typ

Typ

Producent

Producent

Czas realizacji

Czas realizacji

Cena

Cena

Obudowy nakrętek kulowych

Obudowy nakrętek kulowych

Nakrętki kulowe mogą być bezpośrednio mocowane do mechanizmu napędzanego, lub też z zastosowaniem specjalnych obudów do nakrętek kulowych. Wszystko to uzależnione jest zarówno od samej konstrukcji, jak i od systemu pracy przekładni kulowej.

Niektóre nakrętki kulowe, aby sprawnie współpracować ze śrubą kulową, tworząc przekładnię, muszą przenosić odpowiednio duże obciążenie. Wówczas ich usztywnienie oraz prawidłowy montaż są kluczowe, gdyż tylko wtedy nakrętka kulowa będzie w stanie odpowiednio napędzić mechanizm. W tym celu stosuje się obudowy, które pozwalają na:

  • łatwiejszy montaż nakrętki do elementu napędzanego,
  • lepsze działanie i stabilniejszą pracę całej przekładni,
  • znaczne usztywnienie systemu montowania, bowiem obudowa montowana jest na nakrętkę, a całość bezpośrednio do elementu napędzanego za pomocą śrub.

 
Nakrętki kulowe wykonane są ze stali, podobnie jak obudowy. W obu przypadkach powierzchnie styku obudowy wykonane są poprzez szlifowanie, co eliminuje ryzyko powstania tarcia i gwarantuje osiągnięcie niskich tolerancji wymiarowych. Takie rozwiązania zapewniają najlepszą i najbardziej wydajną pracę układu.

Oferta obudowy do nakrętek kulowych

Wszystkie obudowy do nakrętek kulowych z naszej oferty wykonane są zgodnie z DIN 69051. Wysoka jakość wykonania zgodnie z normą zapewnia łatwą i szybką możliwość dostosowania obudowy bezpośrednio do nakrętki. Obudowy łączone są za pomocą trzpieni, a ich montaż można wykonać zarówno od dołu jak i od góry, co eliminuje ryzyko uszkodzenia nakrętki czy też śruby podczas montażu.

Właściwości obudowy:

  • Przeznaczona do nakrętek kołnierzowych zgodnie z normą DIN 69051 część 5
  • Wysokość osi obudowy dostosowana jest do łożyska stałego oraz przesuwanego
  • Możliwość montażu od góry lub dołu
  • Obudowę można połączyć za pomocą trzpieni stożkowych lub walcowych
  • Do mocowania należy stsować śruby o klasie wytrzymałości 8.8
Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.