Powrót do Elektronarzędzia

Filtruj

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Generatory prądotwórcze

Ocena: 4.69 / 5 (29 głosy)
Generatory prądotwórcze

Generatory prądotwórcze to wielofunkcyjne urządzenia, które sprawdzą się zarówno podczas imprez plenerowych, w przedsiębiorstwach produkcyjnych, jak również w biurach, a nawet w domach. W jakich sytuacjach przede wszystkim okażą się przydatne? Otóż najczęściej wykorzystuje się w przypadku awarii elektrycznej, kiedy nastąpi przerwa w dostawie prądu. Sprawdzą się szczególnie w miejscach, gdzie przerwa ta może nieść za sobą negatywne skutki, czyli w przypadku sprzętów, które wymagają ciągłego działania, ponieważ w przeciwnym razie generują straty lub powodują niebezpieczeństwo. Dotyczy to na przykład urządzeń grzewczych oraz chłodniczych, komputerów, pieców z podajnikami elektrycznymi czy instalacji alarmowych.

W ofercie naszego sklepu internetowego EBMiA.pl dostępne są różne rodzaje generatorów prądotwórczych. Różnią się one w zależności od zastosowania swoją ceną, mocą oraz poziomem emitowanego hałasu. Jeśli chodzi o generatory prądotwórcze do użytku domowego, ich ceny rozpoczynają się od kilkuset złotych. Ostateczna cena różni się oczywiście od parametrów urządzenia. Jeśli ma ono lepsze zasilanie, koszt zakupu będzie oczywiście wyższy. Posiadamy również generatory prądotwórcze, które można zastosować w ogrodach, domkach letniskowych czy na działkach, ale także na placach budowy, w warsztatach czy w trakcie imprez plenerowych. To idealna opcja, gdy nie masz dostępu do stałego źródła prądu.

Generator prądotwórczy przyda się również w garażach, a także warsztatach przydomowych. Będzie świetnie służył do zasilania elektronarzędzi bez obaw o to, że obciążą one instalację domową. Warto mieć to na uwadze, ponieważ awaria takiej instalacji może rozregulować pracę wielu sprzętów AGD i RTV. Jeśli szukasz generatoru, który będzie odpowiedni podczas pracy z elektronarzędziami, wybierz model wskazany do prac z elektroniką. Dobierz także najlepsze urządzenie pod względem wagi – te lżejsze będą znacznie wygodniejsze oraz mobilne, co sprawi, że można będzie z nich skorzystać w miejscach, gdzie nie ma dostępu do gniazda elektrycznego.

Zastosowanie generatorów prądotwórczych jest naprawdę szerokie. Mogą przydać się także podczas awarii, szczególnie w domach jednorodzinnych zlokalizowanych na odległych terenach. W takich przypadkach naprawa możliwa jest często dopiero po kilkunastu godzinach. Takie dodatkowe źródło zasilania sprawi, że sprzęty w domu nie przestaną pracować, a Ty będziesz mógł nadal z nich korzystać. Jeśli szukasz generatoru prądotwórczego musisz mieć na uwadze fakt, że to samo urządzenie może nie sprawdzić się do wszystkich zastosowań. Na przykład generator prądu do zasilania urządzeń indukcyjnych może nie działać w przypadku zasilania urządzeń elektronicznych. Do podłączenia takich sprzętów niezbędny będzie generator inwertorowy.

Wybierając generator prądotwórczy do konkretnego zastosowania konieczne jest sprawdzenie, czy jego moc jest większa od sumy mocy podłączonych do niego sprzętów. W przeciwnym razie generator nie będzie działał w 100% efektywnie. Pamiętaj, że w przypadku, gdy do generatoru ma zostać podłączonych kilka urządzeń, najlepiej jest sięgnąć po urządzenie trójfazowe, które równomiernie rozdzieli moc i zapobiegnie przeciążeniom oraz uszkodzeniom generatoru.

Posiadamy w ofercie również generatory prądotwórcze zasilane paliwem, np. generatory z silnikiem benzynowym, a także na olej napędowy. Dzięki sporemu zbiornikowi urządzenia mogą działać przez długie godziny bez żadnych przerw. Takie rozwiązanie będzie dobre w miejscach, które nie są zlokalizowane nieopodal stacji benzynowych. Jeśli generator ma mniejszy zbiornik, niestety konieczne będzie częstsze uzupełnianie go, ale plusem tego rozwiązania będzie zdecydowanie mniejsza waga urządzenia, co sprawdzi się podczas częstego transportu. W takiej sytuacji warto mieć ze sobą zapas paliwa na wypadek, gdyby się skończyło.

W ofercie naszego sklepu internetowego EBMiA.pl posiadamy także specjalistyczne generatory prądotwórcze, np. z dźwiękoszczelną obudową, systemem antywibracyjnym lub tłumikiem. Takie rozwiązania przyczyniają się do cichszej pracy urządzenia, dzięki czemu nie będzie tak uciążliwe dla otoczenia. Część generatorów prądotwórczych posiada również kółka, które zapewniają mobilność urządzenia i pozwalają na prosty oraz szybki transport. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem generatorów prądotwórczych, sprawdź naszą ofertę i wybierz urządzenie, które w 100% spełni wszelkie potrzeby oraz oczekiwania. Zachęcamy również do kontaktu z nami. Podpowiemy Ci, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Agregaty prądotwórcze, zwane inaczej generatorami prądotwórczymi, to bardzo praktyczne urządzenia, które znajdują zastosowanie w miejscach, gdzie istnieje ryzyko przerwania dostaw prądu, ale pomagają także w sytuacjach, kiedy konieczne jest podłączenie urządzeń wymagających zasilania tam, gdzie nie jest to normalnie dostępne.

Agregatory prądotwórcze to samodzielne źródło prądu zbudowane z silnika spalinowego, prądnicy synchronicznej, rozdzielnicy elektronicznej i dodatkowych urządzeń pomiarowo-kontrolnych. Generator prądotwórczy zasilany jest na paliwo stałe, jakim najczęściej jest benzyna bezołowiowa 95.

Agregat to bardzo niezbędne wyposażenie gospodarstw rolniczych, mniejszych zakładów produkcyjnych czy w wielu innych miejscach, jak np. podczas doświetlania obszarów roboczych. Kupując generator prądotwórczy warto sprawdzić jak głośno będzie pracować, czy jest ekonomiczne w spalaniu paliwa, a także jaką ma moc silnika.
Te wszystkie parametry są niezbędne do jego prawidłowej pracy i łatwości obsługi. 

Rozwiń opis
Zwiń opis
Indeks: FOGO-FH3001

Agregat prądotwórczy FH 3001 FOGO

Cena
3 192,00 zł / szt.
2 595,12 zł bez VAT
DANE TECHNICZNE: Moc znamionowa 2,8 kVA / 2,8 kW Prąd znamionowy 12,1 A Napięcie 230 V Częstotliwość 50 Hz Moc akustyczna Lwa 96 dB (A) Wymiary dł. x szer. x wys. 580x405x415 mm Ciężar 38 kg Prądnica Typ synchroniczna Stopień ochrony IP 23 Silnik Typ HONDA GX 200 Moc przy 3000 obr. / min. 3,9 kW Rodzaj paliwa benzyna bezołowiowa 95 pojemność zbiornika paliwa 3,3 l Zużycie paliwa 1,4...
Termin realizacji:
24h
Indeks: FOGO-FH5001

Agregat prądotwórczy FH 5001 FOGO

Cena
4 409,99 zł / szt.
3 585,36 zł bez VAT
DANE TECHNICZNE: Moc znamionowa 4,3 kVA / 4,3 kW Prąd znamionowy 18,2 A Napięcie 230 V Częstotliwość 50 Hz Moc akustyczna Lwa 97 dB (A) / 95 dB (A) Wymiary dł. x szer. x wys. 650x470x510 mm Ciężar 58 kg Prądnica Typ synchroniczna Stopień ochrony IP 23 Silnik Typ HONDA GX 270 Moc przy 3000 obr. / min. 5,7 kW Rodzaj paliwa benzyna bezołowiowa 95 pojemność zbiornika paliwa 5,3 l Zużycie...
Termin realizacji:
24h
Indeks: BEST-GP2200

Generator prądu GP2200 BEST

Producent: BEST TOOLS
Cena
925,82 zł / szt.
752,70 zł bez VAT
Przenośny generator prądu to zespolone urządzenie, którego głównymi elementami są silnik spalinowy oraz prądnica. Zasilany powszechnie dostępnym paliwem zamienia moc uzyskaną z pracy silnika poprzez prądnicę na energię elektryczną. Model BEST-GP2200 posiada moc znamionową 2000W i moc maksymalną (krótkotrwałą) 2200W, wyposażony jest w 2 gniazda 230V oraz automatyczny regulator...
Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: BEST-GP2800

Generator prądu GP2800 BEST

Producent: BEST TOOLS
Cena
1 280,00 zł / szt.
1 040,65 zł bez VAT
Przenośny generator prądu to zespolone urządzenie, którego głównymi elementami są silnik spalinowy oraz prądnica. Zasilany powszechnie dostępnym paliwem zamienia moc uzyskaną z pracy silnika poprzez prądnicę na energię elektryczną. Model BEST-GP2800 posiada moc znamionową 2500W i moc maksymalną (krótkotrwałą) 2800W, wyposażony jest w 2 gniazda 230V oraz automatyczny regulator...
Termin realizacji:
7 - 14 dni