Filtruj

Zakres pomiaru [mm]

Zakres pomiaru [mm]

Dokładność [mm]

Dokładność [mm]

Czas realizacji

Czas realizacji

Producent

Producent

Cena

Cena

Suwmiarki elektroniczne

Suwmiarki elektroniczne

Suwmiarki elektroniczne mogą być kilku funkcyjne, stosowane np. do pomiarów zewnętrznych, wewnętrznych, powierzchni czy uskoków.

Spośród całej szerokiej palety wyboru suwmiarek, polecamy wiele ich typów, które spełnią Państwa oczekiwania. Te wielofunkcyjne i niezbędne elektronarzędzia, zagwarantują dokładny pomiar, co ułatwi każdy rodzaj prac.

Suwmiarki elektroniczne charakteryzują się łatwością odczytywania pomiarów. Nie ma wątpliwości, że będą lepiej spełniały swoją funkcję i pozwolą na większy komfort użytkowania. Większość z nich pozwala także na ustalenie punktu „O” w dowolnym położeniu.

Proponujemy suwmiarki z rolką dojazdową, a także jej pozbawione. W naszej ofercie bogaty wybór suwmiarek elektronicznych, które spełnią wszystkie Państwa wymagania, wyposażone w czujniki zegarowe, dużych i mniejszych rozmiarów. Oferujemy suwmiarki wysokiej jakości, renomowanych producentów z długoletnim okresem gwarancyjnym. Idealne dla zastosowań domowych, amatorskich, ale także na potrzeby rzemieślnicze i przemysłowe. Zapewniają łatwość obsługi. 

Suwmiarki elektroniczne to urządzenia służące do wykonywania prac pomiarowych. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie niezwykle dokładnych wyników. Chcesz dowiedzieć się, jak działa suwmiarka i poznać jej zastosowanie?

Poznaj działanie suwmiarki elektronicznej

Suwmiarki elektroniczne mogą być wyposażone w dwa rodzaje mechanizmów. Pierwszy z nich to mechanizm indukcyjny, który umożliwia obliczenie odległości czujnika od położenia początkowego. Wynik takiego pomiaru odczytuje się bezpośrednio z wyświetlacza cyfrowego.

Drugi mechanizm to mechanizm elektrodowy. Tutaj system opiera się na grupach elektrod, które są zlokalizowane w określonych odstępach. W trakcie pomiarów grzebień pomiarowy porusza się względem elektrod przez co następuje cykliczna zmiana ich pojemności, co pozwala na odczytanie wyniku.

Mierzenie suwmiarką elektroniczna

- Na samym początku włącz suwmiarkę elektroniczną, zsuń szczęki oraz upewnij się, że wskazania wynoszą 0.

- Teraz możesz rozsunąć szczęki pomiarowe w taki sposób, by ich rozstaw był większy od elementu, który chcesz zmierzyć.

- W następnym kroku przyłóż suwmiarkę do przedmiotu, który chcesz zmierzyć i powoli dociskaj rozstaw szczęk do momentu, aż krawędzi będą do niego dopasowane. Zwróć tylko uwagę na to, by szczęki przylegały do przedmiotu prostopadle. Dzięki temu wynik będzie dokładniejszy.

- Kiedy uzyskasz wynik, możesz go także porównać z wymiarami innego przedmiotu. W tym celu należy wyzerować system, ale bez zsuwania szczęk do pozycji 0. Potem wystarczy jedynie przyłożyć suwmiarkę do drugiego przedmiotu i zmierzyć go. Jeśli wynik będzie taki sam, oznacza to, że wymiary są jednakowe. Jeśli nie, wynik na suwmiarce pozwoli łatwo odczytać różnicę.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru suwmiarki elektronicznej?

Najważniejszy aspekt przy wyborze suwmiarki elektronicznej do zastosowań domowych to zakres pomiaru. Najpopularniejsze modele to suwmiarki mierząca do 150 mm, ale na rynku znajdziesz także większe narzędzia, które mają rozstaw szczęk do 300 mm.

Istotną kwestią jest także kalibracja oraz sposób zerowania mechanizmu. Część suwmiarek elektronicznych wymaga wcześniejszego rozłożenia, by wyjąć z nich baterię. To niestety bardzo komplikuje samodzielne wykonanie tej czynności, a oprócz tego niejednokrotnie prowadzi do zmniejszenia wydajności urządzenia oraz rozszczelnienia obudowy.

Na koniec należy jeszcze sprawdzić sposób montażu wyświetlacza w suwmiarce. Jest to niestety dosyć delikatna część, która często się psuje. Najlepiej wybierać takie suwmiarki elektroniczne, które mają obudowę wykonaną z trwałych materiałów. Właśnie dlatego należy unikać stali nierdzewnej. Tworzywo to rozszerza się bowiem pod wpływem temperatury, a to prowadzi zwykle do błędów pomiarowych. Ważne jest także, by wyświetlacz był ukryty w specjalnym wgłębieniu. Taka ochrona sprawi, że nawet przy upadku nie powinien on ulec stłuczeniu.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.