Filtruj

Czas realizacji

Czas realizacji

Producent

Producent

Cena

Cena

Wyrzynarki

Wyrzynarki

Wyrzynarka to elektronarzędzie, które różni się swoim większym zakresem działania od pilarki tarczowej.
Za jej pomocą można z powodzeniem wykonywać otwory w materiale drewnianym, ale także umożliwiają cięcie krzywoliniowe. Jest to praca bardzo precyzyjna, której nie oferuje pilarka tarczowa.

Wyrzynarki stosowane są jednak tylko do prac bardzo dokładnych, niemal kosmetycznych czy wykończeniowych. Nie można ich użyć do cięcia dużych belek, ze względu na krótki i wiotki brzeszczot, w jaki są wyposażone.

Nabywając wyrzynarkę, warto zwrócić uwagę na jej podstawowe parametry, a więc maksymalną głębokość cięcia, ilość skoków na minutę (co pozwoli nam ocenić szybkość cięcia) a także typy uchwytu. Brzeszczoty wyrzynarek bywają różne i mają inne zastosowania.

Jeśli zależy nam na dokładniejszej pracy, do wyrzynarki można dokupić także przykładnicę oraz cyrkiel, aby wykonywać cięcia idealnie po linii prostej. Wyrzynarki dostępne w naszym sklepie gwarantują wysoką jakość pracy, ponieważ zostały wyprodukowane przez renomowanych producentów.

Wyrzynarka, czyli niezbędnik stolarza, majsterkowicza oraz każdej osoby, która zajmuje się wycinaniem i przycinaniem elementów wykonanych z drewna, tworzyw sztucznych, płyt gipsowo-kartonowych, płyt izolacyjnych, a także wielu innych tworzyw. Właśnie dlatego wyrzynarka jest bardzo uniwersalna oraz przydatna. Ogromną zaletą tego narzędzia jest wygoda użytkowania i funkcjonalność. Dodatkowo wyrzynarki charakteryzują się świetną precyzją, dzięki czemu umożliwiają wykrawanie dowolnych kształtów. Specjaliści chętnie sięgają po te narzędzia, gdy chcą szybko oraz bezproblemowo stworzyć zaokrąglony kształt, a także otwory bez nieregularnych krawędzi. Są niezbędne w codziennej pracy stolarza do wykonywania cięć krzywoliniowych, a także otworów o różnych średnicach (od bardzo małych do naprawdę dużych). Oprócz tego stosują je również amatorzy ze względu na szeroki wachlarz zastosowań. Właśnie dlatego warto mieć wyrzynarkę nie tylko w specjalistycznym warsztacie, ale i przydomowej narzędziowni.

Wyrzynarki używane są w wielu różnych sytuacjach. Przydatne są podczas tworzenia mebli, a także mniejszych przedmiotów czy złożonych konstrukcji. Sprawdzają się w trakcie prac remontowych, takich jak wykładanie podłogi panelami, a także parkietem. Wyrzynarka umożliwia docinanie drewna i innych tworzyw na wymiar, dzięki czemu jest to urządzenie niesamowicie precyzyjne. Trudno wyobrazić sobie wykonywanie prac wykończeniowych bez niego. Wśród najczęściej stosowanych rodzajów wyrzynarek wyróżniamy wyrzynarki do drewna. Mimo nazwy można ich z powodzeniem używać do pracy z innymi materiałami, takimi jak gips, styropian czy tworzywa sztuczne. Z tego powodu świetnie sprawdzają się podczas ocieplania domu.

Jak wybrać najlepszy model wyrzynarki? Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na kilka podstawowych aspektów, takich jak chociażby sposób zasilania. Wyrzynarki można podzielić na elektryczne, czyli sieciowe, które muszą być podpięte do sieci elektrycznej podczas pracy oraz akumulatorowe, które pozwalają na pracę z dala od źródła zasilania. Istotną kwestią jest również wybór uchwytu, ponieważ ma to związek z wyborem brzeszczotu. Uchwyt w wyrzynarce może być dopasowany do brzeszczotu o zaczepie U, T oraz 2T. Istotna jest również liczba skoków na minutę i maksymalna głębokość cięcia (w drewnie, stali czy aluminium) wykonywana przez wyrzynarkę.

Wyrzynarki to bardzo popularne narzędzia, dlatego na rynku można znaleźć mnóstwo modeli urządzeń od wielu różnych producentów. Różnią się one przede wszystkim metodą zasilania, mocą, uchwytem, liczbą skoków na minutę, głębokością cięcia, a także opcjami dodatkowymi. Dzięki takiej rozpiętości rozwiązań każdy będzie w stanie dopasować odpowiedni sprzęt do swoich potrzeb oraz umiejętności. Głównym wyznacznikiem jest oczywiście rodzaj wykonywanych prac. Do nich należy dobrać moc, głębokość cięcia itp. W ofercie sklepu internetowego EBMiA.pl znajdziesz bogaty wybór wyrzynarek od znanych i cenionych producentów, takich jak Bosch, DeWalt, DWT, Hitachi, Makita, Skil itp. Są to sprawdzone firmy, które od lat produkują profesjonalne narzędzia. Wyróżniają się one doskonałą jakością wykonania oraz niebywałą trwałością, która pozwala nawet na bardzo intensywną eksploatację sprzętu.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Indeks: DW341K

Wyrzynarka 550W DEWALT

Cena
667,15 zł / szt.
542,40 zł bez VAT

Kompaktowa wyrzynarka 550 W / 85 mm z górnym chwytem DW341K Kompaktowa, lekka i ergonomiczna budowa Silnik 550 W z dużą rezerwą mocy jest efektywny i trwały Bez narzędziowa wymiana brzeszczotu, z opatentowaną konstrukcją zacisku zapobiegającą odbiciom, ułatwia pracę i zwiększa dokładność cięcia...

Termin realizacji:
24h
Indeks: B060158H000

Wyrzynarka GST 8000 E BOSCH

Dane techniczne: Typ zasilania: elektryczne Typ mocowania brzeszczotu: chwyt typu T Moc: 710 W Regulacja obrotów: tak Liczba skoków roboczych: 3100 min-1 Skok brzeszczotu: 20 mm Głębokość cięcia w aluminium: 20 mm Głębokość cięcia w stali: 10 mm Głębokość cięcia w drewnie: 80 mm Walizka transportowa: nie Masa: 2,5 kg Silnik bezszczotkowy: nie...
Na zamówienie