Pilniki

Pilniki

Pilniki to bardzo ważne narzędzia w takich branżach jak ślusarstwo, stolarstwo, ale też na przykład mechanika. Służą do obróbki metalu, drewna lub też tworzyw sztucznych. Pilniki dostępne w naszej ofercie różnią się między sobą wielkością, wielkością zębów, jak również kształtem. Do Państwa dyspozycji jest kilka przekrojów narzędzia, między innymi owalny, trójkątny, okrągły, prostokątny, płaski, soczewkowy, kwadratowy, półokrągły, na życzenie możemy też sprowadzić inne odmiany.
 
Pilnik jest narzędziem, które musi być przede wszystkim wytrzymałe, ma przecież ciągły kontakt z różnymi materiałami. Dlatego też powstaje stali węglowej narzędziowej lub stali narzędziowej stopowej. Oferowane przez nas modele odznaczają się najlepszą jakością na rynku. Mogą być użytkowane przez długi czas a ich właściwości ścierne nie zmaleją. Cenimy sobie współpracę z renomowanymi producentami, ponieważ przekłada się na Państwa zadowolenie.
 
Oprócz pilników, w naszym sklepie można znaleźć znacznie więcej narzędzi. Pracownicy różnych branż znajdą sprzęt idealny do swoich potrzeb. Poniżej znajduje się kilka przykładów zaczerpniętych z naszego asortymentu. Są to między innymi:

Pilniki ręczne to jedne z narzędzi, które powinno znaleźć się w każdym warsztacie lub skrzynce narzędziowej. Choć pilniki są naprawdę niewielkie, okazują się naprawdę funkcjonalne. Doskonale sprawdza się przy obróbce różnego rodzaju materiałów, a przede wszystkim metalu oraz drewna. Służy przede wszystkim do ostrzenia, skrawania, a także wygładzania cienkich warstw przedmiotów. Zazwyczaj wytwarzany jest ze stali narzędziowej, a dodatkowo pokrywa się go nasypem z węglika wolframu, co sprawia, że narzędzie wyróżnia się świetną wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na uszkodzenia. Jeśli szukasz pilników do pracy lub do użytku w swoim domowym warsztacie, sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego EBMiA.pl.

W naszym asortymencie znajdziesz bogaty wybór różnego rodzaju pilników. Największą popularnością cieszą się pilniki płaskie, które umożliwiają wykańczanie krawędzi szczelin, jak również pilniki okrągłe. Zainwestuj w nie, jeśli często wykonujesz prace ciesielskie lub stolarskie. Nie można jednak zapomnieć, że pilniki nadają się także do pracy z metalem. Wśród nich można wyróżnić także rodzaje, które idealnie poradzą sobie z wygładzaniem brzegów płytek ceramicznych. W sprzedaży posiadamy także pilniki iglaki. Każde z nich możesz kupić pojedynczo lub w zestawach idealnych na start.

Dbamy o to, aby w naszym sklepie internetowym EBMiA.pl znalazły się różnorodne narzędzia, dopasowane do każdego typu pracy. Dzięki temu każdy klient jest w stanie wybrać idealne rozwiązania dla siebie. Pilniki płaskie, czyli najchętniej wybierane modele pilników, posiadają wygodną, profilowaną rączkę, która zapewnia stabilność oraz wygodę pracy. Większość modeli wyposażonych jest również specjalną powłokę antypoślizgową, dzięki czemu narzędzia nie wysuwają się z dłoni. Nasze narzędzia posiadają także otwory, dzięki czemu można je odwiesić w wygodne miejsca, by wszystkie sprzęty były zawsze dobrze uporządkowane, a odnalezienie potrzebnego urządzenia nie stanowiło problemu.

Jeśli chcesz, by Twój warsztat był dobrze wyposażony, na pewno powinien znaleźć się w nim pilnik, najlepiej półokrągły lub okrągły. Pozwoli Ci on na wykonanie wielu prac w Twoim domu. Okaże się nieoceniony przy wyrównywaniu i wygładzaniu brzegów kafelków w celu dopasowania ich do siebie oraz uzyskania estetycznego efektu końcowego. Pilnik do glazury pozwoli Ci samodzielnie wykonać wiele prac, bez konieczności korzystania z pomocy specjalisty czy też drogich elektronarzędzi. Nasze produkty wyróżniają się świetną jakością mechanizmów powierzchni trącej, dzięki czemu zachowują trwałość na dłużej.

Nasze pilniki sprawdzą się nie tylko do drewna czy płytek ceramicznych, ale również do metalu. A jeśli szukasz czegoś, co nada się do polerowania metalu, zdecyduj się na komplet pilników iglaków. Wyróżniają się one tym, że zostały wytworzone z bardzo solidnego i trwałego materiału, czyli masy węglowej, która sprawdzi się podczas wykonywania wymagających prac. Ostrza pilników iglaków cechują się doskonałymi właściwościami. W naszej ofercie znajdziesz je w różnych rozmiarach, kształtach oraz wzorach ostrzy, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do charakteru wykonywanej pracy, co pozwoli Ci osiągnąć jeszcze lepsze efekty.

Mamy także coś dla osób, które potrzebują narzędzi do obróbki materiałów miękkich, czyli na przykład drewna. Najlepszym wyborem w tym przypadku będzie tarnik, czyli rodzaj pilnika wytworzony z wytrzymałego materiału o głębokich nacięciach oraz dużych przerwach między zębami. Dzięki temu możliwe jest szybkie i sprawne piłowanie oraz usuwanie nadmiaru materiału z obrabianej powierzchni. Tarniki najlepiej sprawdzają się do formowania brył. Warto pamiętać, że przy częstym stosowaniu tego narzędzia należy je regularnie czyścić, najlepiej za pomocą szczotki drucianej.

Wśród pilników znajdą się również takie modele, którymi można naostrzyć piłę łańcuchową. Do tego celu warto zastosować cienkie modele o zaokrąglonej części roboczej. Za sprawą takiej budowy można bez problemu dotrzeć pomiędzy zęby piły i w tym sposób je naostrzyć. Regularne stosowanie pilnika do piły pozwoli Ci zachować ją w doskonałym stanie przez wiele lat. Za jego sprawą ostrza będą zawsze gładkie i dobrze naostrzone. Mimo tego, że modele te stosowane są do pił, można nimi także wykonać obróbkę drewna, co czyni je wielofunkcyjnymi pilnikami do wielu różnych zastosowań. Dzięki temu, że mają one dobrze wyprofilowane uchwyty, zapewniają komfort pracy z każdym materiałem.

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz także praktyczne zestawy pilników, które sprawdzą się zarówno w przypadku osób początkujących, jak również fachowców. Dzięki nim możliwe będzie wykonanie każdej pracy bez problemu braku odpowiednich narzędzi. Oferujemy komplety różnych rodzajów pilników, także komplety pilników iglaków. Sprawdź naszą ofertę i wybierz narzędzia odpowiednie dla siebie.

Rozwiń opis
Zwiń opis