Miary

Ocena: 4.77 / 5 (402 głosy)
Miary W pracy na budowie, w czasie remontów, przy układaniu płytek czy malowaniu często przydają się miary, za pomocą których możemy dokonać niezbędnego pomiaru. Każdy, kto chociaż raz wykonywał remont w swoim domu czy montował szafkę wie, jak bardzo przydatne stają się wtedy odpowiednie narzędzia pomiarowe.

Spośród wielu instrumentów służących do dokonywania pomiarów, najbardziej popularne i często używane są miary zwijane. Miary te stanowią zwinięte, łatwo wysuwalne taśmy z przedziałką schowane w specjalnej odpornej na wstrząsy obudowie, a specjalny przycisk do zatrzymywania i blokowania zapobiega cofaniu się taśmy. Ponadto stalowe taśmy pokryte są odporną na ścieranie powłoką antyrefleksyjną. 

Innym rodzajem powszechnego narzędzia do pomiarów są miary składane. Ten rodzaj narzędzia pomiarowego przeznaczony jest do dokonywania krótkich pomiarów. Miary składane bowiem zbudowane są z kilku odcinków połączonych ze sobą sprężynującą skuwką, która umożliwia rozkładanie ich do żądanej długości. Wykonane najczęściej z drewna lub tworzywa sztucznego posiadają  odcinki od 1 m do 3 m.

Sznury traserskie zostały stworzone z myślą o trasowaniu linii prostych na suficie, podłodze, ścianach czy innych elementach konstrukcyjnych i budowlanych. Taki sznur zwykle zamknięty jest w aluminiowej obudowie chroniącej przed zniszczeniem.

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór doskonałej jakości miar występujących w różnych rozmiarach i rodzajach, dzięki czemu każdy z Państwa może znaleźć produkt dostosowany do własnych potrzeb. Nasze produkty pochodzą od wiodących na rynku producentów gwarantujących ich trwałość oraz długą żywotność.
Polecamy również pozostałe narzędzia pomiarowe dostępne w naszym sklepie, wśród których znajdują się m.in. kątowniki, próbniki napięcia oraz wiele innych. Gdyby zaś szukanego produktu nie było aktualnie w naszym asortymencie oraz w razie wystąpienia jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszymi doradcami handlowymi.
Rozwiń opis
Zwiń opis