Powrót do Klucze płasko-oczkowe

Filtruj

Rozmiar [mm]

Rozmiar [mm]

Długość [mm]

Długość [mm]

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Klucze płasko-oczkowe metryczne

Ocena: 4.79 / 5 (1110 głosy)
Klucze płasko-oczkowe metryczne Klucze płasko-oczkowe to profesjonalne narzędzia ręczne, dzięki którym sprawnie i szybko wykona się wiele prac naprawczych lub instalacyjnych. Dlatego z powodzeniem stosowane są w warsztatach motoryzacyjnych, serwisach, a także w zwykłych garażach. Klucze płasko-oczkowe współistnieją zwykle ze sobą równolegle w dwóch systemach miarowych metrycznym i calowym.

Klucz płasko-oczkowy metryczny stanowi narzędzie do odkręcania śrub i nakrętek. Narzędzie to wymiarowane jest zgodnie z systemem metrycznym, dlatego najczęstszy zakres wymiarowy rozwartości szczęk kluczy zawiera się w przedziale 3,5-50 mm, a jego długość sięga 450 mm. Standardowy klucz płasko-oczkowy składa się z części pracującej (roboczej) oraz chwytnej. Część robocza styka się bezpośrednio z łbem śruby, zapierając się na niej. Część chwytna zaś służy do trzymania jej ręką i przykładania siły. Dodatkowo główka klucza jest zwykle odgięta względem osi rękojeści o ok. 15 stopni umożliwiając wykorzystywanie klucza w miejscach i zagłębieniach trudnodostępnych.

Klucz płasko-oczkowy posiada dwie części robocze. Strona płaska dzięki swojej budowie pozwala skutecznie odkręcać lub dokręcać śruby czy nakrętki znajdujące się w trudnodostępnych miejscach i zagłębieniach. Strona oczkowa z powodzeniem luzuje i odkręca śruby nawet te stare, mocno zużyte czy posiadające urwane łby. Czyni to klucz płasko-oczkowy bardziej uniwersalnym, eliminując konieczność zakupu dwóch oddzielnych kluczy.

Oferujemy klucze płasko-oczkowe metryczne pochodzące od renomowanych producentów. Nasze klucze wykonane są z hartowanej, wzmocnionej stali, co czyni je odpornymi na zużycia, pomimo intensywnej eksploatacji. Kupując u nas mają Państwo gwarancję najwyższej jakość kluczy płasko-oczkowych.

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszych produktów, w których znajdą Państwo także pozostałe rodzaje kluczy płasko-oczkowych oraz wiele innych kluczy i nasadek niezbędnych w pracy zarówno wśród profesjonalistów, jak i początkujących majsterkowiczów. 
Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.