Frezy palcowe do metalu

Frezy

Oferta naszego sklepu opiera się na narzędziach skrawających. Nie mogło wśród nich zabraknąć frezów. W ofercie znajdziecie Państwo frezy wyprodukowane przez firmę FENES, jednego z kluczowych producentów narzędzi skrawających w Polsce oraz YG-1, który jest liderem w produkcji narzędzi skrawających na świecie.
 
Oferujemy frezy każdego typu, zaczynając od walcowych i trzpieniowych, przechodząc przez frezy węglikowe, a kończąc na ofercie frezów specjalnych, przystosowanych do obróbki materiałów trudnoobrabialnych oraz do obróbki nietypowych kształtów. Nasza oferta oparta jest o producentów, którzy produkują narzędzia do frezowania od wielu lat, w tym czasie rozwineły w sposób znaczący swoją technologię i jakość. My natomiast możemy zaproponować narzędzia w bardzo korzystnych cenach i na dobrych warunkach handlowych.
 
Znajdziecie u nas frezy do obróbki szybkościowej, a także narzędzia przystosowane do frezarek konwencjonalnych oraz bramowych. Wysoka jakość frezów potwierdzona jest przez zadowolonych klientów, którzy obrabiając materiały frezami marki FENES oraz YG-1, osiągają wysoką precyzję oraz optymalizują proces technologiczny frezowania w jak największym stopniu.

Frezowanie jest to jedna z najpopularniejszych technik obróbki drewna i innych materiałów. Wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi oraz akcesoriów. Tylko dzięki temu można uzyskać zadowalające efekty pracy. Do tego celu najlepiej sprawdzą się frezy, czyli specjalistyczne narzędzia wyposażone w ostrza. Frezowanie może być przeprowadzone nie tylko na drewnie, ale również na metalu. W takim wypadku musisz wybrać tylko odpowiednie frezy, gdyż każdy materiał wymaga zastosowania odrębnych akcesoriów.

Podczas frezowania frezy kręcą się wokół własnej osi i w ten sposób wykonują w materiale żłobienia oraz dostosowują materiał do założonego kształtu. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz bogaty wybór frezów do zastosowania z frezarką. Dzięki nim w 100% wykorzystasz potencjał swojego narzędzia. W sprzedaży posiadamy duży wybór akcesoriów, które pozwolą Ci stworzyć dowolne kształty na obrabianych materiałach, a nawet stworzyć piękne zdobienia czy naciąć w nich rowki. To świetne narzędzia zarówno do zastosowań profesjonalnych w warsztatach stolarskich, jak i prac hobbystycznych czy rękodzielniczych.

Wśród produktów, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym znajdują się także frezy puszkowe, niezbędne do precyzyjnego wiercenia otworów w różnego rodzaju materiałach. Sprzedajemy także frezy rowkujące do kreatywnej obróbki drewna, a także prac artystycznych. W naszym asortymencie dostępne są również frezy do zawiasów. Pamiętaj, że odpowiedni dobór frezów do wykonywanej pracy jest naprawdę bardzo istotny, dlatego nie kupuj pierwszego lepszego akcesorium, ponieważ nie przyniesie on zadowalających efektów.

Poszczególne frezy mają różne kształty, dlatego zanim rozpoczniesz pracę z tym narzędziem, koniecznie sprawdź kilka rzeczy. Na początku ustal kształt, jaki chcesz uzyskać po obróbce materiału za pomocą frezu. Wśród frezów trzpieniowych masz bowiem do wyboru kilka kształtów, a wśród nich na przykład frez płomieniowy, który nadaje się do gratowania, okrawania oraz obróbki złączy spawanych.

Każdy z frezów pozwoli Ci osiągnąć inne efekty. Odpowiada za to przede wszystkim geometria ostrzy. Zastanów się zatem, czy potrzebujesz frezu walcowego, czołowego, a może czołowo-walcowego. Warto zapamiętać, że ten pierwszy najlepiej sprawdzi się podczas obróbki płaszczyzn. Ostatni zaś ma przekrój prostokąta z krawędziami tnącymi na dłuższych bokach, dlatego nada się do jednoczesnej obróbki powierzchni bocznej oraz czołowej.

Frez tarczowy z kolei przypomina wyglądem dysk z krawędzią tnącą, która znajduje się na brzegu. Taka budowa sprawia, że sprawdzi się do wykonywania szerokich, lecz płytkich nacięć. Natomiast frez kątowy to ścięty stożek, który ma powierzchnię tnącą na powierzchni bocznej. On zaś nada się do frezowania dwóch powierzchni płaskich nachylonych do siebie pod konkretnym kątem. Pośród wspomnianych wcześniej frezów walcowych znajduje się m.in. frez rowkujący. Ten model przypomina wiertło, lecz jego krawędzi tnące zlokalizowane są wyłącznie po bokach. Dzięki temu sprawdzą się przy nacinaniu rowków o przekroju prostokątnym.

Jak widać rodzajów frezów jest sporo, dlatego wybór konkretnego rozwiązania wcale nie jest taki prosty. Oprócz tego należy wziąć pod uwagę parametry posiadanej frezarki i również do niej dopasować frez. Efekt końcowy nie zależy bowiem jedynie od frezu, ale również od parametrów sprzętu.

By dopasować odpowiedni frez, należy najpierw określić, z jakim materiałem chcesz pracować. Jeśli będzie to drewno albo sklejka, wybierz frez stalowy. Będzie idealny do pracy zarówno z materiałami miękkimi, jak również średnio twardymi. Z kolei frezy z płytkami węglikowymi są bardzo wytrzymałe i tępią się znacznie wolniej niż te stalowe. Dostępne są także frezy diamentowe, które wykorzystuje się do obróbki tych najtwardszych materiałów. Wyróżniają się tym, że są bardzo ostre oraz trwałe.

Bardzo istotny jest także wybór odpowiedniej średnicy frezu, który dopasowuje się do parametrów posiadanej frezarki. To naprawdę ważne, gdyż jedynie odpowiednia szerokość frezu zapewni Ci wygodną i stabilną pracę. Podczas wyboru weź jednak również pod uwagę właściwości materiałów, które masz zamiar obrabiać.

Ważna jest również liczba rowków frezu, gdyż ma duży wpływ na komfort podczas pracy. Jeśli ustawisz odpowiednio niską prędkość, jednorowkowe frezy doskonale odprowadzą wióry powstałe podczas obróbki. Warto jednak pamiętać, że nie są one zbyt stabilne. Im więcej rowków, tym pewność i wygoda wzrasta, jednak trudniej jest usunąć skrawki materiału.

Miej na uwadze fakt, że ustawieni krawędzi skrawających frezów w odpowiednim kierunku jest niezwykle istotne. W tym celu należy dopasować frez do specyfiki obrabianego materiału, a także konkretnego zastosowania. Na przykład frezy walcowo-czołowe wiercą, ścinając materiał bocznie i kątowo, a frezy walcowe tną zaś wyłącznie bocznie.

Rozwiń opis
Zwiń opis