Filters
Filtruj

Prąd znamionowy [A]

Prąd znamionowy [A]

Charakterystyka wyzwalania

Charakterystyka wyzwalania

Znamionowa zwarciowa zdolność łączenia [kA]

Znamionowa zwarciowa zdolność łączenia [kA]

Ilość biegunów

Ilość biegunów

Znamionowe napięcie robocze Ue (AC)

Znamionowe napięcie robocze Ue (AC)

Szerokość [mm]

Szerokość [mm]

Wysokość

Wysokość

Głębokość

Głębokość

Producent

Producent

Czas realizacji

Czas realizacji

Cena

Cena

Wyłączniki nadprądowe

Wyłączniki nadprądowe

Wyłączniki nadprądowe stosuje się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy zabezpieczyć instalację elektryczną przed zbyt wysokim wzrostem prądu. Stosowane są one więc nie tylko w maszynach, ale także w instalacjach elektrycznych w budynkach mieszkalnych oraz w budynkach użytkowych, przemysłowych i biurowych. Doskonale zabezpieczają instalację oraz wszystkie urządzenia elektryczne, które do instalacji są podpięte. Dzięki ich wysokiej funkcjonalności oraz sprawności, doskonale radzą sobie jako elementy zabezpieczające instalację elektryczną maszyn oraz innych urządzeń.

Instalacja elektryczna składa się z wielu różnych elementów. Niektóre z nich są bardzo istotne, a inne zdecydowanie mniej. Jednym z ważniejszych komponentów jest wyłącznik nadprądowy. To właśnie dzięki niemu można się zabezpieczyć przed przykrymi skutkami przeciążeń, awarii i zwarć. Wyłączniki nadprądowe można obecnie spotkać pod kilkoma innymi nazwami. W sklepach są oferowane m.in. jako zabezpieczenia nadprądowe.

Wyłączniki nadprądowe - za co odpowiadają? Po co się po nie sięga?

Omawiane wyłączniki nadprądowe odpowiadają za skuteczne zabezpieczenie obwodów elektrycznych. Minimalizują ryzyko wystąpienia przepięć, zwarć, poważnych awarii i groźnych przeciążeń. Kluczowe jest to, aby właściwie je dobrać, dlatego jeśli ktoś nie posiada w tym zakresie większego doświadczenia powinien się zdecydować na skorzystanie z porad specjalistów.

Wyłączniki należące do tej grupy stosowane jako zamiennik dla bezpieczników topikowych, a to ze względu na ich zwiększoną funkcjonalność i wszechstronność zastosowania. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że wyłączniki nadprądowe mają obecnie tak szerokie grono zwolenników. To doskonała ochrona dla instalacji elektrycznej. Instalacja jest chroniona przed przeciążeniami elektrycznymi i nadmiernym wydzielaniem się ciepła. Tym samym ogranicza się ryzyko wystąpienia pożaru.

Na jakie rodzaje dzielą się wyłączniki nadprądowe?

Aktualnie projektowane wyłączniki nadprądowe można podzielić na kilka różnych rodzajów, dlatego w pierwszej kolejności opłaca się z nimi dokładnie zapoznać i poszerzyć swoją wiedzę w omawianym temacie. Podstawowy podział zabezpieczeń nadprądowych dotyczy liczby zastosowanych modułów. Zainteresowani klienci mają do wyboru:

- wyłączniki jednomodułowe,

- wyłączniki dwumodułowe,

- wyłączniki trójmodułowe,

- wyłączniki wielomodułowe.

Kolejnym parametrem, którego absolutnie nie można lekceważyć jest oczywiście budowa wyłączników nadprądowych. W tym miejscu warto wspomnieć o zabezpieczeniach jednobiegunowych, dwubiegunowych, trójbiegunowych oraz czterobiegunowych. Wspomniane wyżej komponenty różnią się od siebie również przeznaczeniem, natężeniem i mocą prądu oraz rozmiarem. Jak widać czasami nie obejdzie się bez solidnego wsparcia profesjonalistów. 

Wyłącznik nadprądowy - gdzie się stosuje i jak działa?

Wyłączniki nadprądowe mogą być stosowane w wielu miejscach, a konkretniej w domowych instalacjach elektrycznych, w biurach, infrastrukturze firmowej czy też nawet w przemyśle. Z racji tego wypada przeanalizować dostępne na rynku modele, zapoznać się z ich podstawowymi parametrami i dopiero potem dobrać idealny produkt do swoich potrzeb.

Przeanalizowanie powyższych czynników pomaga w wybraniu najdogodniejszych z dostępnych propozycji rynkowych, dlatego należy się w to odpowiednio zaangażować. Przekaźniki SSR niosą za sobą wiele zalet. Są odpowiedzialne za uproszenie projektowanej instalacji elektrycznej i skutecznie oddzielają obwody energetyczne od sterujących. Dochodzi też do uproszczenia budowy włączników i stacyjek. Konstrukcje stają się solidniejsze, stabilniejsze i mniej podatne na awarie. Warto wspomnieć m.in. o tym, że dzięki zastosowaniu przekaźników półprzewodnikowych użytkownicy nie muszą korzystać z elementów ruchomych i gwarantują sobie maksymalne zabezpieczenie przed zakłóceniami radiowymi.

 
W naszej ofercie znajdziecie Państwo wyłączniki nadprądowe renomowanych producentów, którzy tworzą produkty w pełni dostosowane do warunków przemysłowych. Posiadamy między innymi wyłączniki firmy GACIA, HAGER czy też ETI. Tak szeroka oferta wyłączników to gwarancja bezpieczeństwa maszyny oraz jej podzespołów. Bez względu na to, czy nastąpi awaria w wyniku wzrostu napięcia w sieci, czy też wynikająca z niewłaściwie działającego i uszkodzonego podzespołu.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.