Powrót do Przekaźniki, Styczniki

Filtruj

Ilość styków

Ilość styków

Prąd szczytowy

Prąd szczytowy

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Automaty zmierzchowe

Ocena: 4.75 / 5 (75 głosy)
Automaty zmierzchowe Automaty zmierzchowe to urządzenia, bez których trudno sobie wyobrazić dzisiejsze ulice. To one odpowiedzialne są za samoczynne włączanie i wyłączanie latarni miejskich. Mogą być z powodzeniem używane także dla potrzeb własnych, w prywatnych domach i gospodarstwach. Idealnie spełniają swoje wymagające funkcje. Wyposażone są w wewnętrzny czujnik światłoczuły lub zewnętrzną sondę hermetyczną.
           
Polecamy szeroki wybór naszych automatów zmierzchowych. Przykładem może być Fotosensor SKS, Czujnik dla SOU-1jest zewn. i podłączony do zacisków IN. Czujnik można zainstalować do panelu. Częścią czujnika jest plastikowa rączka służąca do mocowania do ściany lub innego miejsca. Rozmiar linii łączącej czujnik nie może być dłuższy niż 50m. Jako przewód może być używany podwójny kabel o średnicy 2x0.35mm2 i maks. 2x2.5mm2. Jako czujnik używany jest fotorezystor, który zmienia własną rezystancję zgodnie z oświetleniem otaczającym. Stopień ochrony obudowy to IP56.
           
Warty uwagi jest też automat zmierzchowy SOU-1 /230V. Automatycznie włączy lub wyłączy oświetlenie.

Oświetlenie steruje się na podstawie poziomu natężenia oświetlenia.
Poziom natężenia oświetlenia mierzony jest z zewnętrznego czujnika i załącza wyjście wg ustawionego poziomu na aparacie.

Zewnętrzny czujnik z ochroną IP56 (czujnik SKS) z możliwością dla montażu natynkowego/do panela (płytka i mocowanie czujnika są dostarczane w zestawie).
           
Automat zmierzchowy SOU-3 /231 w obudowie przeznaczonej na zewnątrz z ochroną IP65, z montażem natynkowym, zdejmowalna płytka bez śrubokrętu. Ma wbudowany czujnik natężenia oświetlenia. Stosuje się do załączania oświetlenia podczas zmierzchu i w nocy (oświetlenie na ulicach i ogrodach, oświetlenie reklam, banerów. Automat oświetleniowy - załącza się podczas zwiększenia poziomu natężenia oświetlenia, rozłącza podczas obniżenia poziomu. Stosuje się do załączania urządzeń po osiągnięciu natężenia oświetlenia, zazwyczaj na świt słońca (rolety, żaluzje, markizy, panelu solarne – aktywacja.
Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.