Filtruj

Napięcie sterujące

Napięcie sterujące

Rodzaj napięcia sterującego

Rodzaj napięcia sterującego

Konfiguracja styków

Konfiguracja styków

Znamionowy prąd styków AC

Znamionowy prąd styków AC

Znamionowe napięcie styków AC

Znamionowe napięcie styków AC

Czas realizacji

Czas realizacji

Przekaźniki interfejsowe na szynę DIN 35

Przekaźnik pomocniczny

Przekaźniki interfejsowe, pomocnicze, bądź inaczej przekaźniki na szynę DIN, to kategoria przekaźników które mają szerokie zastosowanie w automatyce przemysłowej, budynkowych instalacjach elektrycznych, oraz systemach inteligentnych domów. Ten typ przekaźnika stosujemy wszędzie tam, gdzie chcemy przełączać większe obciążenie, którego nie można  byłoby obsłużyć za pomocą wyjść sterownika. Innym zastosowaniem jest budowanie układów logicznych na przekaźnikach, gdzie możemy wykorzystać kilka par styków przekaźnika, przykładowo realizując na nich układ styku z podtrzymaniem. 

Przekaźniki na szynę są również często stosowane w wypadkach konieczności przełączania wyższych napięć, tam gdzie napięcie sterujące jest niskiej wartości. Przykładowo za pomocą przekaźnika sterowanego z 24V, możemy załączać obwód elektryczny 230V. 

Przekaźniki pomocnicze występują w wersji zabudowanej - częściej spotykane w instalacjach elektrycznych budynków, które umieszczone w estetycznej obudowie z diodą, z daleka sygnalizują swój stan - jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia błyskawiczne określenie stanu obwodu, którym steruje przekaźnik. 

Kolejna wersja, to przekaźniki interfejsowe. Składają się one z podstawki, do montażu na szynę din oraz moduł przekaźnika. Taki rodzaj przekaźników, częściej jest spotykany w szafach sterowniczych maszyn. Jego największą zaletą, jest możliwość łatwej wymiany samego przekaźnika, bez konieczności demontażu podstawki. Takie rozwiązanie zapewnia krótki czas serwisu urządzeń i ułatwia ich eksploatację. Niektóre z przekaźników interfejsowych są wyposażone w diodę LED, informującą o stanie pracy przekaźnika, oraz diodę przeciwprzepięciowa. Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, to dioda wpięta w kierunku zaporowym w obwód cewki sterującej przekaźnika. Zabezpiecza ona tranzystorowe wyjścia sterowników np. PLC, przed powstawaniem przepięcia generowanego przez cewkę przekaźnika, w momencie jej rozłączania. 

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.