Ochrona głowy

Ocena: 4.80 / 5 (321 głosy)
Ochrona głowy - BHP Ważne w pracy w niebezpiecznych warunkach jest także ochrona głowy. W wielu miejscach takich jak warsztaty, magazyny czy budowy inspektorzy czy przepisy Bezpieczeństwa i Higieny pracy wymagają noszenia nakrycia głowy - chroniącego czy to przed słońcem czy też przed mechanicznymi uszkodzeniami czaszki - najczęściej kaski. Jako, że kategoria ta dotyczy bezpieczeństwa bardzo zależało nam aby towary oferowane w tej kategorii były sprawdzone i byśmy mieli sto procent pewności, że to co oferujemy naszym klientom nie zawiedzie i sprawdzi się na tyle dobrze, że nasi klienci będą w 100 procentach zadowoleni z dokonanych zakupów a pracownicy używający tych artykułów będą bezpieczni i zadowoleni z komfortowego korzystania z tych towarów.
 
Dla Państwa wygody podzieliliśmy przedmioty zawarte w kategorii ochrona głowy na dwie podkategorię. W jednej z nich znajdziecie Państwo czapki letnie, przeznaczone głownie do ochrony głowy przed słońcem czy też delikatnymi zanieczyszczeniami mechanicznymi takimi jak pył czy piasek. W drugiej zaś znajdziecie Państwo kaski, przeznaczone do ochrony przed poważnymi uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak kamienie, narzędzia czy inne ciężkie przedmioty. Kaski są także metodą do ochrony obowiązkową w przypadku gdy pracujemy na wysokościach i istnieje ryzyko upadku.
 
Mamy w ofercie różne kaski. Charakteryzują się różnymi stopniem ochrony w zależności od naszych potrzeb i zagrożeń, z którymi możemy spotkać się w pracy. Kaski różnią się także jeśli chodzi o przepływ powietrza - niektóre zapewniają mniejszą ochronę głowy, za to są wygodne i przewiewne w innych zaś w przypadku pracy o dużym stopniu narażenia na ryzyko stosujemy raczej kaski, które gwarantują przede wszystkim bezpieczeństwo - choć również te kaski mogą być dość komfortowe. Zwróćmy więc uwagę na materiał, z którego wykorzystany jest kask w zależności od potrzeb, które mamy.
Rozwiń opis
Zwiń opis