Filters
Filtruj

Maksymalny rozstaw ramion [mm]

Maksymalny rozstaw ramion [mm]

Czas realizacji

Czas realizacji

Ściągacze do łożysk

Ściągacze do łożysk

Ściągacze do łożysk to specjalistyczne elektronarzędzia, służące do demontażu wielu rodzajów łożysk. Zostały wyposażone są w specjalnie skonstruowany silnik hydrauliczny, który znacznie ułatwia pracę. Sprawia też, że podczas demontażu nie jest wymagane używanie siły fizycznej.  

Ściągacze do łożysk dostępne w naszym sklepie są dopasowane do potrzeb użytkownika i można je dowolnie ustawiać pod określone zadania. Jedyne, co trzeba zrobić to przestawienie śruby ramion ściągacza, aby uzyskać żądany rozstaw łap. Są to zatem bardzo uniwersalne narzędzia, które przydadzą się w firmach produkcyjnych i nie tylko. Nasze hydrauliczne ściągacze do łożysk to gwarancja sprawności i bardzo długiego działania. Jest to poparte sprawdzoną marką, ponieważ zaopatrujemy się w narzędzia wyłącznie u renomowanych dostawców. Materiały, z jakich wykonano ściągacze są najwyższej jakości, co za tym idzie zapewniają długą żywotność narzędzi. 

Ściągacze do łożysk to narzędzia, których nie może zabraknąć w żadnym warsztacie samochodowym, jak i przydomowym garażu miłośnika mechaniki i samodzielnych napraw aut. Przy wyborze ściągacza do łożyska warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii i skupić się na paru ważnych parametrach? O czym mowa? Odpowiedź znajdziesz w naszym opisie.

Co to jest ściągacz do łożyska?

Ściągacz do łożysk jest to narzędzie, które znacząco ułatwia proces wyjmowania łożysk z obudowy. Wyróżnia się wysoką skutecznością i jest po prostu niezbędnym akcesorium każdego mechanika –zarówno profesjonalisty, jak i amatora. Ściągacz do łożyska sprawdzi się zarówno przy naprawie urządzeń, samochodów, motorów, jak i rowerów. Ściągacze do łożysk umożliwiają bezproblemowy i – co najważniejsze – bezinwazyjny demontaż łożysk oraz elementów w nie wyposażonych.

Na rynku można znaleźć bardzo wiele różnych rodzajów ściągaczy do łożysk, które odróżnia zastosowanie oraz mechanizmy działania. Za najpopularniejsze ściągacze uważa się: ściągacze bezwładnościowe łożysk, ściągacze do łożysk dwuramienne, ściągacze do łożysk trójramienne, ściągacze do łożysk wewnętrznych, ściągacze hydrauliczne oraz ściągacze-odklejacze do łożysk. Zdecydowana większość z nich obsługiwana jest mechanicznie, jedynie łożyska hydrauliczne wykorzystują silnik wspomagający ich pracę.

Ściągacz do łożysk samochodowych

Najczęściej używanym typami ściągaczy do łożysk są te używane w warsztatach samochodowych. Chodzi oczywiście o ich powszechne zastosowanie, dlatego też są tak popularne. Jaki konkretnie rodzaj sprawdzi się do ściągania łożysk w autach? Otóż musi być on przede wszystkim precyzyjnie dopasowany do konkretnego łożyska. Warto mieć na uwadze fakt, że ściągacze tego typu są to narzędzia specjalistyczne, przystosowane do konkretnych łożysk. Zazwyczaj ściągaczy do łożysk w warsztatach, oprócz ich podstawowego zastosowania, używa się również do naprawy sprzęgła, alternatora, piast kół oraz skrzyni biegów.

Ściągacz do łożysk elektronarzędzi

Ściągacze do łożysk będą również niezbędnym narzędziem do naprawy elektronarzędzi. Tu także najważniejsze jest dopasowanie narzędzia do rodzaju demontowanego łożyska. Najczęściej są to ściągacze w wersji mini, ponieważ można nimi dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca i bez problemu używa się ich na małych przestrzeniach. Świetnie sprawdzą się do zdejmowania niewielkich łożysk kulowych oraz tocznych z elektronarzędzi.

Ściągacze do łożysk rowerowych

Ściągacze do łożysk stosowane są do zdejmowania ciasto spasowanych łożysk, a więc będą też odpowiednie do pracy przy rowerach. Można je wykorzystać do demontażu piast kół. W tym przypadku również warto pamiętać o tym, by wybrać takie ściągacze, które będą przeznaczone właśnie do rowerów. Co to oznacza? Powinny być mniejsze niż standardowe narzędzia. Dzięki temu praca z nimi będzie znacznie skuteczniejsza.

Ile kosztują ściągacze do łożysk?

Cena to zawsze jeden z aspektów, który bierzemy pod uwagę przy zakupie narzędzi. Nie inaczej jest w przypadku ściągaczy do łożysk. Mamy jednak dobrą wiadomość – ściągacze to narzędzia, które można kupić w bardzo przystępnych cenach. Oczywiście dużo zależy od ich zastosowania, ale koszt zakupu nie powinien przewyższać kilkudziesięciu złotych. Podstawowe ściągacze można zaś kupić za nawet kilkanaście złotych. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest z kolei zakup zestawu ściągaczy, który pozwoli na pracę z różnymi rozmiarami i typami łożysk. Takie komplety są najpopularniejsze wśród mechaników, na co dzień pracujących z wieloma rodzajami tych samych narzędzi. A takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne.

W naszym serwisie Wiedza opisujemy Jak ściągnąć łożysko bez ściągacza?

Nasz sklep to nie tylko ściągacze do łożysk, dysponujemy znacznie bogatszą ofertą. W jej skład wchodzą między innymi: Układy chłodzenia, Narzędzia skrawające, Oprawy narzędziowe, Narzędzia pomiarowe, Stoły i mocowania.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi propozycjami.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.