Sprzęgła helikalne

Ocena: 4.75 / 5 (138 głosy)
Sprzęgła do niskich momentów Sprzęgła SCT oraz sprzęgła SCP są typowymi sprzęgłami do przenoszenia niskich momentów obrotowych. Jest to grupa niewielkich sprzęgieł mieszkowych, w których nie występują osobne piasty i łączniki. Są to sprzęgła nierozłączne, w których łącznikiem jest miech wykonany z aluminium lub z tworzywa. Sprzęgła do niskich momentów obrotowych charakteryzują się przede wszystkim niewielkimi wymiarami. Wykonane są albo z aluminium, czyli sprzęgła SCT, albo też z tworzyw sztucznych, czyli sprzęgła SCP. Dzięki efektywnej pracy tych sprzęgieł możliwe jest przenoszenie niewielkich momentów, jednak z bardzo dużą dokładnością, bowiem sprzęgła te są całkowicie bezluzowe. Oferta EBMIA.pl obejmuje bardzo szeroką grupę sprzęgieł SCT oraz sprzęgieł SCP.


Parametry techniczne oraz budowa sprzęgieł do niskich momentów


Sprzęgła SCT oraz SCP to sprzęgła o doskonałych parametrach technicznych. Wykonane z lekkich stopów aluminium lub tworzyw sztucznych, charakteryzują się wytrzymałością oraz wysoką efektywnością. Poprzez zastosowanie miecha, sprzęgła te są odporne na brak osiowości wału i posiadają możliwość bezluzowej pracy.

Sprzęgło składa się z dwóch zaciskowych piast, połączonych na stałe miechem, którego zadaniem jest amortyzacja oraz efektywne tłumienie drgań i niwelowanie problemów z brakiem osiowości wału. Taka konstrukcja pozwala na zastosowanie sprzęgieł w niewielkich maszynach oraz urządzeniach, gdzie niezbędne jest precyzyjne przenoszenie momentu obrotowego i kompensacja braku współosiowości wału, wynikająca z niedokładności montażowych lub braku sztywności układu.
Rozwiń opis
Zwiń opis