Filtruj

Liczba otworów / przycisków

Liczba otworów / przycisków

Kolor

Kolor

Producent

Producent

Czas realizacji

Czas realizacji

Cena

Cena

Nowe i Polecane

Kasety sterownicze

Kasety sterownicze

Kasety sterownicze stosowane są niemalże przy każdej maszynie i mogą być jej integralną częścią lub też stanowić swoiste urządzenie peryferyjne. Począwszy od kaset sterowanych, aż po kasety montażowe, które są często przytwierdzone do korpusu maszyny, w każdym wypadku urządzenia te pozwalają na sterowanie lub też automatyczne dostosowanie pracy urządzenia poprzez naciśnięcie przycisku czy też ustawienie pokrętła. Kasety mogą być przystosowane do kilku bądź nawet kilkunastu przycisków i przełączników.

Kasety sterownicze to urządzenia, z których korzysta się w bardzo trudnych warunkach środowiskowych. Mają za zadanie monitorować obwody elektryczne znajdujące się w maszynach. Najczęściej spotyka się je w środowisku, w których może nastąpić m.in. wybuch.

Kasety sterownicze - podstawowe zastosowanie

Kasety sterownicze są wykorzystywane na coraz szerszą skalę, dlatego też stosuje się je w:
- rolkach transportowych,
- maszynach stacjonarnych,
- suwnicach,
- dźwigach,
- podnośnikach,
- obrabiarkach,
- wózkach jezdnych.

Jak widać kaseta sterownicza działa na wielu płaszczyznach, lecz kluczowe jest to, aby były poprawnie skonstruowane i zamontowane. Na szczęście odpowiadają za to uznani specjaliści, którzy dobrze wiedzą w jaki sposób mają przystąpić do prac montażowych.

Kaseta sterownicza - co trzeba o niej wiedzieć?

Godne uwagi jest to, że współcześnie projektowane kasety sterownicze mogą się od siebie różnić m.in. ilością przełączników oraz przycisków. To właśnie z tego względu ich wybór powinien być poprzedzony długimi analizami w towarzystwie wyspecjalizowanych fachowców.

Kaseta sterownicza wykorzystuje w sobie rozmaite nowinki technologiczne, dlatego zaskakuje użytkowników niezawodnością, uniwersalnością oraz trwałością i odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Oczywiście kasety sterownicze muszą być regularnie kontrolowane, tak aby nie zaburzyć ich podstawowego funkcjonowania.

Z kasetami sterowniczymi odbiorcy spotykają się głównie w zakładach przemysłowych oraz produkcyjnych, ale też na budowach. To gwarancja ciągłości pracy nawet w najtrudniejszych możliwych warunkach. Można je zamówić za pomocą Internetu, ale najlepiej sprawdzić je osobiście (w sklepie stacjonarnym) i podjąć na tej podstawie świadomą decyzję.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.