Filtruj

Czas realizacji

Czas realizacji

Mikroprzełączniki

Mikroprzełączniki - seria Z-15

Mikroprzełączniki to przełączniki elektryczne uruchamiane bardzo małą siłą fizyczną. Ich budowa przypomina wyłącznik krańcowy. Załączenie następuje przy określonym położeniu dźwigni mikroprzełącznika. Mikroprzełączniki nie są stosowane do obsługi przez ludzi. Uruchamiane są ruchomym częściami maszyn, służą jako proste czujniki. Za przykład może posłużyć wykrywanie np. papieru w drukarce lub wykrywanie towaru na linii produkcyjnej. Stosowane są również w roli krańcówek w automatyce przemysłowej, służą one w takich aplikacjach do informowania sterowania maszyny o położeniu ruchomych elementów układu.  Jeśli chcemy zastosować mikroprzełącznik jako samodzielny wyłącznik krańcowy - możemy dokupić do niego wygodną obudowę zabezpieczającą zaciski śrubowe. 

Mikroprzełączniki często spotykamy również w roli styków, np. w wyłącznikach nożnych, czy innych rodzajach większych urządzeń przeznaczonych do obsługi przez personel. 

Podczas doboru mikroprzełącznika powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wielkość i typ obciążenia elektrycznego, którym będą obciążone styki mikroprzełącznika. Kolejnym bardzo istotnym parametrem mikroprzełącznika jest jego wielkość i budowa mechaniczna. Jeśli projektujemy nowy układ, warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj dźwigni mikroprzełącznika i jego rozstaw otworów montażowych. Te parametry również będą bardzo istotne w przypadku poszukiwań zamiennika mikroprzełącznika, który uległ awarii w istniejącym urządzeniu.

W ofercie posiadamy szeroką gamę mikroprzełączników wysokiej jakości, które możemy stosować do budowy nowych urządzeń, jak również w roli zamienników uszkodzonych mikroprzełączników innych producentów. 

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.