Serwosilniki

Ocena: 4.78 / 5 (116 głosy)
Serwosilniki Easy-Serwo Leadshine

Oferta serwosilników rodziny Easy Servo dostępna jest w rozmiarach od NEMA 23 do 42 (flansza 57, 86mm oraz 110mm), których moment trzymający wynosi od 0.9 do 20Nm. Serwosilniki dostarczane są razem z enkoderami o rozdzielczości 1000 impulsów/obrót (4000 imp/obrót w logice x4).

Podczas współpracy tych silników z serwonapędami z rodziny Easy Servo, zestaw napędowy oferuje pozycjonowanie w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego, dzięki czemu mamy kontrolę nad błędem pozycji (brak utraty kroku), a silniki oferują wyższe momenty oraz prędkości przy wysokiej kulturze pracy. Więcej informacji o zaletach systemu Easy Servo można znaleźć tutaj.

Silniki te mogą również bez przeszkód współpracować z tradycyjnymi sterownikami silników krokowych, które nie obsługują sygnałów z enkoderów. Sygnały z enkoderów w takim przypadku, możemy podać do urządzeń zewnętrznych typu PLC, czy kontroler ruchu.

Serwo silniki serii ES-M dostępne są w rozmiarze od NEMA 23 do 34 z momentami od 0.9 do 8Nm. Przeznaczone są do współpracy z sterownikami Serii ES-D z maksymalnym napięciem pracy do 80 DC /AC.

Serwo silniki serii ES-MH dostępne są w rozmiarze od NEMA 23 do 42 z momentami od 4 do 20Nm. Przeznaczone są do współpracy z sterownikami serii ES-DH, których napięcie pracy wynosi 110 / 120 lub 220 / 230 VAC.

Komplet sterowania na jedną oś składa się z serwonapędu (sterownika), silnika oraz przewodów zasilających i enkoderowych łączących silnik z serwonapędem (sterownikiem). Kompletując zestaw w pierwszej kolejności wybieramy silnik o potrzebnej mocy, a następnie odpwiedni sterownik. Przy każdym silniku podane są pasujące sterowniki oraz akcesoria w postaci przewodów. Należy pamiętać również o dobraniu układu zasilania zapewniającego odpowiednie napięcie oraz moc.

Rozwiń opis
Zwiń opis