Filtruj

Moc [VA]

Moc [VA]

Napięcie wyjściowe [VAC]

Napięcie wyjściowe [VAC]

Prąd wyjściowy [A]

Prąd wyjściowy [A]

Możliwe moduły zasilające

Możliwe moduły zasilające

Napięcie na wyjściu zasilacza [VDC]

Napięcie na wyjściu zasilacza [VDC]

Średnica [mm]

Średnica [mm]

Wysokość [mm]

Wysokość [mm]

Producent

Producent

Czas realizacji

Czas realizacji

Cena

Cena

Nowe i Polecane

Transformatory toroidalne

Transformatory toroidalne

Do zasilania silników prądu stałęgo (np. silniki krokowe) najlepiej nadają się niestabilizowane zasilacze prądu stałego. Zasilacz taki powinien składać się z transformatora, mostka prostowniczego oraz pojemności filtrującej. Jeżeli chodzi o dobór transformatora, to musimy określić jego moc oraz napięcie wyjściowe. Więcej o wskazówkach dotyczących doboru transformatora oraz konfiguracji całego zasilacza możemy przeczytać Tutaj.   Poniżej znajdują się transformatory toroidalne dostępne w naszej ofercie, które mogą posłużyć Państwu do zbudowania własnego zasilacza.

Parametry transformatorów zostały tak dobrane, aby przy połączeniu z uniwersalnymi modułami zasilającymi MZ-01, MZ-02 lub MZ-03 można było zrealizować zasilacz dla każdej konfiguracji sterowników silników krokowych dostępnych z naszej oferty. Odpowiednio dobrany moduł zasilający oraz transformator w połączeniu z układem SoftStartu stanowi kompletny układ zasilania.   W tabeli poniżej, przy każdym transformatorze podane są jego parametry znamionowe oraz przybliżona wartość napięcia, jaką uzyskamy na wyjściu zasilacza :transformator + moduł zasilający MZ-01, MZ-02 lub MZ-03. Uwaga! Parametry znamionowe oraz opis wyjść transformatora znajdują się na tabliczce znamionowej każdego transformatora.

Każdy transformator jest zabezpieczony bezpiecznikiem termicznym wielokrotnego zadziałania. Dla transformatorów o mocy powyżej 200VA sugerujemy zastosowanie układu SoftStartu.

Transformator toroidalny to podstawowe urządzenie, z którym można się spotkać w technice oświetleniowej. Charakteryzuje się dość specyficznym kształtem (jest podobny do pierścienia) oraz nietypową budową (na rdzeniu). Podstawowe zastosowanie takiego transformatora to konstrukcje o znacznie podwyższonej wartości indukcyjności.

Transformator toroidalny co to jest?

Transformator toroidalny to urządzenie, które składa się z dwóch lub większej ilości uzwojeń. Co najważniejsze wspomniane uzwojenia występują na wspólnym rdzeniu. Taka konstrukcja sprawia, że transformator jest w stanie ograniczyć poziom hałasu (w sprzętach, w których z niego skorzystano) oraz straty w rdzeniu.

Specyficzna, lecz dość prosta budowa transformatorów toroidalnych doprowadza do tego, że do ich produkcji zużywa się zdecydowanie mniej elementów składowych, dlatego takie urządzenia odznaczają się stosunkowo niewielką wagą. Kluczowym aspektem jest ich prawidłowy montaż, więc odpowiadają za to wykwalifikowani specjaliści. Transformatory gwarantują potencjalnym użytkownikom maksymalny poziom stabilności, a dodatkowo są w stanie transformować bardzo duże pokłady mocy. Jak widać warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i czym prędzej sięgnąć po niezawodne urządzenie w postaci transformatora toroidalnego.

Transformatory toroidalne - rodzaje

Godne uwagi jest to, że współcześnie projektowane i tworzone transformatory toroidalne dzielą się na dwa podstawowe rodzaje, a mianowicie na:

- transformatory jednofazowe,

- transformatory trójfazowe.

Wyszczególnione wyżej urządzenia mogą posiadać dodatkowe zabezpieczenia termiczne, ale również układy miękkiego startu. Dużym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się także transformatory ekranowe elektrostatyczne i magnetyczne. Dobór zależy od konkretnych potrzeb użytkowników, dlatego bez rzeczowych analiz po prostu się nie obejdzie. Najlepiej pozostawić to wykwalifikowanym i dobrze przeszkolonym profesjonalistom.

Transformatory toroidalne mogą być podstawowym źródłem zasilania żarówek halogenowych (wartość zasilania na poziomie 12V). Transformatory toroidalne dodatkowo występują w obwodach elektrycznych, telewizorach, radiach, falownikach, wzmacniaczach, komputerach, zasilaczach i nowoczesnym sprzęcie audio. Warto docenić ich uniwersalność oraz bogatą funkcjonalność. Nie da się ukryć, że są to urządzenia o bardzo wszechstronnym zastosowaniu, charakteryzujące się wieloma ciekawymi zaletami.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.