Powrót do Elementy sterujące

Filtruj

D

D

h [mm]

h [mm]

h1

h1

h2 [mm]

h2 [mm]

d1 [mm]

d1 [mm]

d2 [mm]

d2 [mm]

Otwór montażowy d H7

Otwór montażowy d H7

Otwór montażowy l

Otwór montażowy l

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Mechanizm GN 200-NI

Ocena: 4.80 / 5 (74 głosy)
Mechanizm GN 200-NI

Pokrętło

- Wykonanie A: stal nierdzewna AISI 303, powierzchnia radełkowana .
- Wykonanie AS: pierścień zewnętrzny ze stali nierdzewnej z precyzyjnie grawerowaną laserem skalą (podziałka z numeracją od 0 do 50, w sumie 60 działek.)
 

Podstawa

Stal nierdzewna AISI 303. Mocowanie przez trzy otwory dla śrub z łbem stożkowym.
 

Montaż

Tuleja ze stali nierdzewnej. Otwór w tolerancji H7 i rowek wpustowy zgodnie z DIN 6885/1 w tolerancji P9 dla wymiaru K10 i zgodnie z DIN 6885/2 w tolerancji P9 dla wymiaru K14. Montaż na wrzecionie za pomocą rowka wpustowego lub sworznia poprzecznego.
 

Właściwości i instrukcje

Pokrętło dzieki mechanizmowi pozycjonującemu umożliwia nie tylko obrót wałka o określony kąt, ale i jego pozycjonowanie (blokowanie w określonym położeniu). Precyzyjny mechanizm pozwala nawet na niewielkie ruchy obrotowe (6º lub wielkrotność).
W pozycji spoczynku, wewnętrzne ząbkowanie pokrętła (60 zębów) jest połączone z zewnętrznym ząbkowaniem podstawy i ząbkowaniem tulei (przymocowanej do wrzeciona).
Aby poruszyć wrzeciono pokrętło musi zostać odczepione od podstawy ząbkowanej przez odciągnięcie. Ząbkowanie zewnętrzne utrzymuje połączenie między pokrętłem i wrzecionem w trakcie obrotu.
60 zębów daje możliwość podziału na 2, 3, 4, 5, 6, 10, 12, 15, 20 i 30 równych działek.
Do bardzo wysokich momentów obrotowych wymaganych do obrotu wrzeciona zalecane jest stosowanie dźwigni przełączających GN 215. Mechanizmy GN 200-NI ze względu na dużą ilość drobnych zębów mogłyby ulec uszkodzeniu.
 

Rodzaje mocowania

Mechanizm GN 200-NI można również dostosować do pozycjonowania wałka tylko w określonych położeniach (przykład poniżej). W tym celu do podstawy mocuje się kołek, który pozwala na sprzęgnięcie zazębień tylko wtedy, gdy trafi on na otwór wywiercony w pokrętle. Otwór taki może być wywiercony z pewnym luzem, gdyż dokładne pozycjonowanie nastąpi po sprzęgnięciu zazębień.


 

Zastosowania

Stal nierdzewna AISI 303 dzięki wysokiej odporności na korozję, pozwala stosować te mechanizmy w maszynach i urządzeniach pracujących w obszarach gdzie prawo lub czynniki higieniczne, klimatyczne i środowiskowe wymagają użycia materiałów odpornych na korozję.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.