Powrót do Elementy sterujące

Filtruj

D

D

R [mm]

R [mm]

H [mm]

H [mm]

h [mm]

h [mm]

h1

h1

h2

h2

d1

d1

d2

d2

Otwór montażowy d H7

Otwór montażowy d H7

Otwór montażowy l

Otwór montażowy l

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Mechanizm GN 200

Ocena: 4.83 / 5 (158 głosy)
Mechanizmy pozycjonujące GN 200

Pokrętło

Stal oksydowana na czarno.
- Wykonanie A: powierzchnia radełkowana.
- Wykonanie AS: pierścień zewnętrzny ze stali chromowanej na mat z precyzyjnie grawerowaną laserem skalą (podziałka z numeracją od 0 do 50, w sumie 60 działek.)
- Wykonanie B: gładka powierzchnia z dźwignią i rękojeścią typ I.280 z duroplastu na bazie fenolu (PF), kolor czarny, wykończony na połysk. Odporny na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne.
- Wykonanie C: dwie dźwignie.
 

Podstawa

Stal oksydowana na czarno. Mocowanie przez trzy otwory dla śrub z łbem stożkowym.
 

Montaż

Tuleja stalowa. Otwór w tolerancji H7 i rowek wpustowy zgodnie z DIN 6885/1 w tolerancji P9 dla wymiaru K10 i zgodnie z DIN 6885/2 w tolerancji P9 dla wymiaru K14. Montaż na wrzecionie za pomocą rowka wpustowego lub sworznia poprzecznego.
 

Właściwości i instrukcje

Pokrętło dzieki mechanizmowi pozycjonującemu umożliwia nie tylko obrót wałka o określony kąt, ale i jego pozycjonowanie (blokowanie w określonym położeniu). Precyzyjny mechanizm pozwala nawet na niewielkie ruchy obrotowe (6º lub wielkrotność).
W pozycji spoczynku, wewnętrzne ząbkowanie pokrętła (60 zębów) jest połączone z zewnętrznym ząbkowaniem podstawy i ząbkowaniem tulei (przymocowanej do wrzeciona).
Aby poruszyć wrzeciono pokrętło musi zostać odczepione od podstawy ząbkowanej przez odciągnięcie. Ząbkowanie zewnętrzne utrzymuje połączenie między pokrętłem i wrzecionem w trakcie obrotu.
60 zębów daje możliwość podziału na 2, 3, 4, 5, 6, 10, 12, 15, 20 i 30 równych działek.
Do bardzo wysokich momentów obrotowych wymaganych do obrotu wrzeciona zalecane jest stosowanie dźwigni przełączających GN 215. Mechanizmy GN 200 ze względu na dużą ilość drobnych zębów mogłyby ulec uszkodzeniu.
 

Rodzaje mocowania

Mechanizm GN 200 można również dostosować do pozycjonowania wałka tylko w określonych położeniach (przykład 2). W tym celu do podstawy mocuje się kołek, który pozwala na sprzęgnięcie zazębień tylko wtedy, gdy trafi on na otwór wywiercony w pokrętle. Otwór taki może być wywiercony z pewnym luzem, gdyż dokładne pozycjonowanie nastąpi po sprzęgnięciu zazębień.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Mechanizmy pozycjonujące GN 200
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.