Dysze chłodzące

Ocena: 4.79 / 5 (71 głosy)
Dysze chłodzące Dysze chłodzące wykorzystując niewielkie ilości sprężonego powietrza są w stanie schłodzić oraz zdmuchiwać opiłki, które powstają w czasie procesów przemysłowych. Nasze dysze wpływają zatem na poprawę jakości wszelkich produktów podawanych obróbce. Ciekawostką jednocześnie jest to, że proponowane przez nas dysze chłodzące przyczyniają się również do wydłużenia żywotności wielu narzędzi.

W naszej ofercie dysponujemy następującymi rodzajami: dysza chłodząca CH-1 - 50oC; dysza chłodząca DHC-1 – mgła, uchwyt magnetyczny z systemem do chłodzenia 2 węże oraz uchwyt magnetyczny z systemem do chłodzenia 3 węże, jak i również układ chłodzenia mgiełką olejową NOGA. Pragniemy zaznaczyć, że nasze dysze chłodzące wykorzystuje się w poszczególnych procesach przemysłowych, gdzie bardzo istotne jest obniżenie temperatury, a jednocześnie nie ma możliwości swoistego zastosowania do tego celu tak zwanych chłodziw płynnych.
Pierwsza z wymienionych dysz to dysza chłodząca CH-1 - 50oC. Przedstawiając dysze chłodzące ukazuje się, że funkcjonowanie właśnie tej oparte jest na podstawie rurki wirowej. To właśnie do niej wpływają dwa strumienie powietrza, które jednak wirują w zupełnie przeciwnych kierunkach. Opisując jej zastosowanie wskazuje się, że z jednej strony wpływa określony strumień powietrza użytkowego, który to osiąga temperaturę do -50°C, a z drugiej strony przewodu wypływa jednak strumień zewnętrzny, który przybiera formę gorącego powietrza – jest ono zużyte do +100°C.

Na uwagę zasługuje również dysza chłodząca mgłą chłodziwa Dysza DHC1. Zaznacza się, że to właśnie ona służy do wytwarzania tak zwanej mgły wodnej. Wskazuje się, że dysza wyposażona jest w tak zwany elektrozawór powietrza. Dzięki tej właśnie funkcji można bezpośrednio sterować włączeniem oraz wyłączeniem chłodzenia z zainstalowanego programu sterującego maszyną.

Wiele osób wybiera również uchwyt magnetyczny z systemem do chłodzenia. Wyróżnia się opcję z dwoma bądź trzema wężami. Pierwsza z nich dostępna jest za 168,51 zł. Natomiast druga jest droższa, bowiem można ją zakupić za 221,40 zł. 
Rozwiń opis
Zwiń opis
Indeks: CH-1

Dysza chłodząca CH-1 - -50oC

Cena
1 678,95 zł / szt.
1 365,00 zł bez VAT
Funkcjonowanie dyszy oparte jest na zasadzie rurki wirowej, do której wpływają dwa strumienie powietrza wirujące w przeciwnych kierunkach (bez wentylatorów). Z jednej strony wpływa strumień powietrza użytkowego o temperaturze do -50°C, z drugiej strony przewodu wypływa strumień zewnętrzny w postaci gorącego powietrza zużytego do +100°C. Za pośrednictwem zaworu igłowego...
Termin realizacji:
24h
Indeks: DHC-1

Dysza chłodząca DHC-1 - mgła

Cena
2 197,00 zł / szt.
1 786,18 zł bez VAT
Dysza chłodząca mgłą chłodziwa Dysza DHC1 służy do wytwarzania mgły wodnej. Dysza wyposażona jest w elektrozawór powietrza, co umożliwia bezpośrednie sterowanie włączeniem i wyłączeniem chłodzenia z programu sterującego maszyną....
Termin realizacji:
3 - 5 dni
Indeks: X0201-001-0028

Układ chłodzenia mgiełką olejową NOGA

Cena
660,00 zł / szt.
536,59 zł bez VAT
Dysza chłodząca mgłą, NOGA służy do wytwarzania mgły wodnej lub olejowej. Dysza wyposażona jest w mechaniczny zawór odcinający. Podłączając zawór elektromagnetyczny do układu możemy sterować dopływem czynnika chłodzącego i powietrza z poziomu programu typu Mach 3. W zestawie znajdują się: zawór odcinający, wąż przegubowy z dyszą oraz dwa przewody w stalowym oplocie...
Termin realizacji:
24h