Powrót do Łożyska liniowe i osprzęt

Filtruj

Średnica wewnętrzna d [mm]

Średnica wewnętrzna d [mm]

Średnica zewnętrzna D [mm]

Średnica zewnętrzna D [mm]

Długość B [mm]

Długość B [mm]

Nośność dynamiczna [kN]

Nośność dynamiczna [kN]

Nośność statyczna [kN]

Nośność statyczna [kN]

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Nowe i Polecane

Łożyska liniowe otwarte

Ocena: 4.81 / 5 (524 głosy)
Łożyska liniowe otwarte

Łożyska liniowe otwarte stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja osiągana podczas przemieszczenia napędu oraz tam, gdzie konieczne jest precyzyjne konserwowanie mechanizmu. Łożyska te są znacznie mniej odporne na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, jednocześnie jednak są niezwykle łatwe w konserwacji i pozwalają na bardzo precyzyjne zachowanie przemieszczeń liniowych.
 
Łożyska otwarte dzielą się na łożyska liniowe oraz łożyska ślizgowe. W zależności od producenta, łożyska otwarte posiadają dwa lub więcej rzędów elementów tocznych, które odpowiadają za właściwe przemieszczenia się łożyska oraz rozmieszczenie całego mechanizmu. Ze względu na swoją budowę, łożyska otwarte są bardziej podatne na pracę w szkodliwych warunkach, są bardziej podatne na pracę bez smarowania jednocześnie jednak są niezwykle precyzyjne i mogą być osadzane na wałach podpartych przez co można uzyskać zdecydowanie dłuższe tory liniowe przy zastosowaniu mniejszych gabarytowo łożysk liniowych.
 
Oferta naszego sklepu obejmuje łożyska liniowe otwarte od takich producentów jak SKF, INA, Rexroth czy też ISKRA oraz QC. Dodatkowo w ofercie posiadamy łożyska ślizgowe firmy IGUS, charakteryzujące się niezwykle wysoką efektywnością oraz wytrzymałością.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Łożyska liniowe otwarte
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.